ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай залежить від США у постачанні товарів першої потреби (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вантажний причал в Циндао у східній китайській провінції Шаньдун. (STR/AFP через Getty Images)

Китай значною мірою залежить від імпорту з Японії, США та Південної Кореї срібного порошку, важливого компонента сонячних панелей. Ця інформація, разом з іншими висновками, підкреслює потенційну вразливість китайської економіки перед скоординованими зусиллями США та їхніх союзників.

Китай має історію використання економічного примусу для покарання країн, які йдуть проти його політичних інтересів. Від націлених на норвезький лосось і австралійське вино до південнокорейського туризму, Китай заперечує використання торгівлі як зброї, звинувачуючи в цьому США.

У відповідь країни, на які націлився Китай, шукають непрямі рішення, такі як створення альтернативних ланцюгів постачання в обхід Пекіна. Інший варіант полягає в тому, що США та країни-однодумці колективно озброюють власну торгівлю з Китаєм, накладаючи на Пекін чіткі витрати.

Згідно з аналізом Центру стратегічних і міжнародних досліджень, Китай значною мірою залежить від імпорту різних товарів зі США та країн-союзників. Щонайменше 70% з близько 412 імпортованих товарів, вартістю приблизно 47 мільярдів доларів щорічно, не мають готових альтернатив у Китаї. Сюди входять предмети розкоші та сировина, необхідна для ключових галузей китайської промисловості.

Наприклад, майже весь імпорт срібного порошку в Китай надходить з Японії, США та Південної Кореї. Крім того, на Австралію, Канаду та Великобританію припадає 86% китайського імпорту нікелевого порошку та пластівців, що використовуються в батареях та електричних компонентах.

Аналіз, заснований на даних з бази даних Організації Об'єднаних Націй з торгівлі, показує потенційний вплив колективних дій США та їхніх союзників проти економічного примусу з боку Китаю. Якби ці країни діяли разом, вони могли б переконати Китай або навіть ефективно покарати його.

Колишній директор Ради національної безпеки США Віктор Ча сказав, цитата: "У цю гру, за бажання, можуть грати обидва суперники".

Ча закликає країни використовувати проти Китаю колективний торговельний тиск.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube