ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

LinkedIn закриває додаток для Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Компанія LinkedIn закрила свій додаток InCareer. Американська соціальна мережа щосили намагалася закріпитись у Китаї.

Три місяці тому InCareer повідомила користувачам, що припиняє роботу сервісу через "жорстку конкуренцію і складний макроекономічний клімат".

Але LinkedIn досі присутній у Китаї. Він допомагає китайським компаніям розвивати свої міжнародні бренди та послуги на іноземних ринках.

Водночас, представники західних розвідок розповіли New York Times, що китайські агенти використовують додаток, щоб вербувати шпигунів для Китаю, зокрема колишніх урядовців.

Зазвичай ці чиновники більш вразливі, бо шукають роботу. У повідомленні зазначається, що агент може робити різні пропозиції, зокрема про оплачувані виступи в Китаї.

Джон Міллс, полковник армії США у відставці й колишній директор з кібербезпеки Пентагону, застерігає від залишення так званих "цифрових відбитків пальців".

"Вони знатимуть ваші інтереси, вашу поведінку, вашу геолокацію, і вони почнуть скидати вам інформацію, щоб формувати вашу поведінку", — каже полковник.

Провідний американський агент, який ловить шпигунів, розповів Reuters, що LinkedIn став основним інструментом китайського режиму для вербування шпигунів.

Упродовж багатьох років на компанію чинив тиск китайський орган регулювання інтернету.

У статті New York Times за 2021 рік зазначалося, що LinkedIn відмовляється контролювати політичний контент. Тоді китайські чиновники запропонували компанії проаналізувати це рішення й на місяць призупинили можливість реєструвати нових користувачів у Китаї.

У звіті про прозорість за минулий рік LinkedIn зазначила, що отримала 43 запити від китайського режиму про видалення контенту. І виконала усі крім одного.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube