ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Російсько-українська війна коштує Бангладеш 8 мільярдів доларів

Велика Епоха
Дівчинка збирає пластикові пляшки на затопленій вулиці після дощу в Дацці, Бангладеш, 4 серпня 2023 року. (REUTERS)

Бангладеш витратив додаткові мільярди на імпорт палива і продовольчого зерна через триваючу російсько-українську війну, заявив у вівторок чиновник.

За даними центрального банку, південноазіатська країна витратила $8,9 млрд на імпорт нафтопродуктів у 2021-22 фінансовому році, пише Businesspostbd.

Щорічно країна потребує імпорту близько 6,6 мільйона тонн нафтопродуктів і сирої нафти.

Бангладеш належить до країн-імпортерів палива і частково залежить від деяких продовольчих зернових, зокрема пшениці, з Росії та України.

Бангладеш також стикається з доларовою кризою через російсько-українську війну і тиск на доларові резерви центрального банку.

"Через українсько-російську війну Бангладеш витратив додатково 8 мільярдів доларів на покриття витрат на імпорт. Ці додаткові витрати були понесені через зростання цін на різні імпортні товари, включаючи паливо", — заявив радник прем'єр-міністра Бангладеш з питань енергетики Тауфік-е-Елахі Чаудхурі під час вебінару, організованого Бангладеським енергетичним товариством у вівторок.

Він, однак, зауважив, що енергетична безпека не може бути забезпечена в залежності від одного виду палива. Тому рішення про видобуток вугілля буде прийматися з урахуванням екологічних проблем.

Він сказав, що уряд думає про задоволення значної частини щоденного попиту на енергію за рахунок сонячної енергії.

Інші учасники зазначили, що для забезпечення енергетичної безпеки необхідно зосередитися на видобутку власного вугільного газу.

Процес імпорту в країну порушується через доларову кризу в комерційних банках.

У травні з листа державної нафтової корпорації стало відомо, що вона заборгувала шістьом іноземним компаніям понад 300 мільйонів доларів.

Прем'єр-міністр Шейх Хасіна неодноразово закликала ООН та світові держави негайно припинити війну, оскільки такі країни, як Бангладеш, стикаються зі зростаючою інфляцією, паливною та продовольчою кризою.