ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Іспанії пересихають водосховища і обмежено споживання води (ВІДЕО)

Велика Епоха
Водосховище Боаделья, обсяг якого становить 20% від його ємності, напередодні нової літньої спеки поблизу іспано-французького кордону в Дарніусі, Іспанія, 6 серпня 2023 р. (REUTERS/Nacho Doce)

Два роки тому водосховище Дарніус Боаделла на північному сході Іспанії було ще досить глибоким для плавання. Тепер же через тривалу посуху воно практично спорожніло.

Минулого тижня влада Каталонії запровадила нові обмеження на використання води в 22 селах, розташованих навколо водосховища, недалеко від кордону з Францією, оскільки водоносний шар, що живить їх, також спустошується.

У перші чотири місяці 2023 р. в Іспанії було зареєстровано найпосушливіший початок року від початку ведення обліку в 1960-х роках, причому найбільше постраждали Каталонія і південна Андалусія.

За словами Рубена дель Кампо, представника іспанського метеорологічного агентства AEMET, кілька сильних теплових хвиль, зафіксованих в Іспанії та інших країнах Європи цього літа, посилили посуху, знизивши рівень води у водосховищах, оскільки випаровування і споживання води збільшилося.

У 22 селах і ще двох на півдні Каталонії, де проживає загалом близько 25 тис. осіб, введено режим надзвичайного стану.

Це означає, що вони повинні знизити споживання води до 200 літрів на день на одного жителя, тоді як раніше воно становило 230 літрів. Влада поки не обмежує воду для споживання людьми, але полив для сільськогосподарських потреб буде здебільшого заборонений, а використання води для промислових і рекреаційних цілей має скоротитися на 25%.

У селищі Агульяна, де проживає 900 осіб, уже кілька місяців витрата води не перевищує 200 літрів, але мер селища заявив, що буде вжито додаткових заходів. Для прибирання вулиць не використовуватимуть воду, тільки сухе прибирання.