ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Маккі Дженкінс відтворив зменшену версію Ноєвого ковчега (ФОТО)

Велика Епоха
(Courtesy of Megan Jenkins)

Будівельник з Вірджинії роками проводив вільні вечори та вихідні, будуючи ідеальну копію Ноєвого ковчега. До найдрібніших деталей його творіння відповідає одному з найдавніших біблійних епосів.

65-річний Маккі Дженкінс, уродженець Вашингтона, округ Колумбія, почав вивчати Біблію три десятиліття тому в Уоррентоні, штат Вірджинія. З 1999 року він виготовляє матеріали та моделі ковчега.

«Ми знайшли колоду, коли я займався будівництвом, на висотці, яку ми будували», — розповів пан Дженкінс в інтерв’ю The Epoch Times, додавши своє переконання про її походження. «Колода була не з цього періоду». На його думку, вона була з «допотопної» епохи.

Це стало поштовхом до створення його першої з декількох моделей ковчега, які послідовно збільшувалися в масштабі. Спочатку він використав колоду для побудови ковчега висотою 1,8 метра. Це було приблизно тоді, коли Кен Хем, генеральний директор і засновник Answers in Genesis, будував свій всесвітньо відомий Ковчег Зустріч у Кентуккі.

Копія Ноєвого ковчега, побудована в масштабі 1:40, розміщена в офісі 65-річного Маккі Дженкінса в Уоррентоні, штат Вірджинія. (Courtesy of Megan Jenkins)
Копії тварин, зроблені з дерева, покладені в ковчег по двоє. (Courtesy of Megan Jenkins)

Це надихнуло пана Дженкінса на масштабне будівництво. Він хотів об'єднати всі 15 біблійних сцен про Ковчег в одній моделі: включаючи його зведення, розміщення тварин і порятунок після потопу. Копія виявилася замалою для його цілей; тому він витратив ще два роки, з 2015 по 2017, на створення версії висотою 3,6 метра.

Пошук оригінальності

«Що ж, ми наближаємося до мети, але ще не досягли її», — сказав пан Дженкінс. «Тому я побудував третій варіант». Починаючи приблизно з 2019 року, він малював плани більшого ковчега і збирав дерев’яні матеріали в доволі особливій місцевості. Щоб показати візерунок текстури, робітники обробляли деревину, розпилюючи її «неправильно», щоб виставити на показ візерунок волокон.

Дерев’яна модель Ноєвого ковчега на етапі будівництва знаходиться в деревообробному цеху. (Courtesy of Megan Jenkins)

«Це приверне увагу людей, і тоді ми зможемо розповісти їм про Ковчег і Євангеліє Ісуса Христа», — сказав пан Дженкінс, який витратив від $4,000 до $5,000 тільки на оздоблення деревини.

Втретє пан Дженкінс звернувся до вірджинського експерта з реставрації меблів Джеффа Хедлі з Вінчестера, який допомагав у створенні двох попередніх копій Ковчега, щоб спроєктувати цей грандіозний витвір мистецтва.

«Точні розміри вказані в Біблії: 300 ліктів завдовжки, 50 ліктів завширшки й 30 ліктів заввишки, — сказав пан Дженкінс. «Це приблизно 152 метри в довжину, 25 метрів у ширину і 19 метрів у висоту». Звичайно, модель має лише 3,8 метра в довжину, 1 метр в ширину і 0,6 метра у висоту. Це означає, що вона виконана в масштабі 1:40.

(Ліворуч) Маккі Дженкінс з найбільшою з трьох моделей Ноєвого ковчега; (Праворуч) Деталь інтер'єру моделі ковчега зображує Ноя на кухні, який п'є виноградний сік. (Courtesy of Megan Jenkins)

У плані пана Дженкінса було три правила.

«По-перше, ми повинні були точно відповідати Біблії», — сказав він. «Друга мета полягала в тому, щоб з’ясувати, як буде виглядати модель». Для цього вони отримали перепустку для преси на «Зустріч з Ковчегом» в день відкриття, і пан Дженкінс поспілкувався з морським інженером, який розробив повнорозмірну версію для Кена Хема.

«По-третє, ми хотіли включити в макет певний зміст», — сказав він. Ковчег був покритий смолою з дерева «кафар», що на івриті означає «спокута».«Ідея полягає в тому, що кожен, хто входив у ковчег, уявляв собі, що його гріхи спокутуються», — сказав пан Дженкінс.

По двоє… Іноді

Пан Дженкінс знайшов компанію в Ерцгебірге, Німеччина, яка колись виготовляла мініатюрних дерев’яних тварин Ноєвого ковчега як іграшки. Масштаб був точно 1:40. Кілька років він розшукував цих мініатюрних тварин на eBay, оскільки вони розійшлися по всьому світу.

Модель Ноєвого ковчега обладнана підйомником, що приводиться в рух тваринами, про яких розповідається в Біблії. (Courtesy of Megan Jenkins)
Модель Ковчега зображує виробництво виноградного соку, про який згадується в Біблії. (Courtesy of Megan Jenkins)

«Всі тварини були травоїдними», — сказав пан Дженкінс, посилаючись на допотопні факти. «Коли Ной завантажував ковчег, він міг вести леопардів і ягнят разом, тому що вони не з'їли б один одного». Були й інші деталі, такі як біблійний поділ на «чистих» і «нечистих» тварин. До перших належать ягнята, корови, кози та кури; до других — свині, собаки, щури та змії.

«Коли ви говорите з креаціоністами, вони кажуть, що світ на початку мав іншу атмосферу», — сказав пан Дженкінс. «В атмосфері до потопу виноградний сік не міг бродити». Згодом все змінилося. «Ной повернувся до пиття виноградного соку і сп’янів. Тому що атмосфера змінилася і виноградний сік почав ферментуватися».

Розповсюдження інформації

Після багатьох років досліджень, пробних запусків і відданості деталям, остаточна копія ковчега пана Дженкінса займає почесне місце в його кабінеті з вивчення Біблії в Уоррентоні, в тій самій кімнаті, де він пише свої книги. Вона ще не була в турне, як друга модель, котру часто возили до шкіл, церков та фестивалів на відкритому повітрі, щоб розповідати біблійні історії.

На момент написання цієї статті макет ковчега знаходився на виставці в Оушен-Сіті, штат Мериленд.

Історія цього ковчегу продовжується. Через два роки, коли пан Дженкін вийде на пенсію, він планує присвятити себе повноцінному вивченню Біблії та роздачі євангельських трактатів. Згодом модель ковчега буде передана його синові, який керує групою з вивчення Біблії, так що вшанування Ноя паном Дженкіним, можливо, сподобається багатьом іншим.

За матеріалами The Epoch Times USA