ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У затоплених містах Китаю спалахують протести (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У китайських містах, що сильно постраждали від нещодавніх повеней, спалахують протести. Люди обурені тим, як місцева влада дає раду стихійному лиху.

У місті Баодін на півночі Китаю місцеві жителі пройшли маршем перед будівлею місцевої адміністрації, вимагаючи компенсації за свої збитки.

Місцева влада для придушення натовпу використала спецпідрозділи. На відео, поширеному в соціальних мережах, видно, як поліціянти б'ють беззбройного протестувальника.

І такі випадки непоодинокі.

Протести спалахнули й перед будівлею місцевої влади в місті Бачжоу в провінції Хебей. Деякі протестувальники тримали плакати з написом: "Поверніть мені мій дім. Очевидно, що причиною є скидання паводкових вод, але натомість у всьому звинувачують дощі".

Ван Вейло, китайський експерт з гідрології, пояснює ситуацію:

"Китайський режим вміло звинувачує природу в усіх катастрофах. Вони кажуть, що зливи затопили ваше місто".

"Будівельна бригада, яку надіслав уряд, розкопувала там землю; це людський фактор".

Відеозапис показує, що хоча дощ не був сильним, рівень води швидко піднявся менш ніж за 30 хвилин, що свідчить про те, що вода могла прибути з іншого місця.

"Отже, якщо ви розкопаєте береги річки, паводкова вода з річки вийде з берегів. Перенаправлення паводкових вод з річки на ферми, житлові райони, сільські населені пункти, або так звані зони затоплення — це також форма паводкового скидання", — сказав пан Вейло.

"За природних умов паводкові води з річки Юндін не текли б у місто Чжочжоу".

Високопосадовець у провінції Хебей викликав обурення, заявивши, що міста, розташовані нижче за течією річки навколо Пекіна, повинні слугувати "ровом для столиці".

Провінція Хебей є одним з найбільш постраждалих регіонів. Багато хто уважає, що це сталося через те, що влада випустила паводкову воду в менші міста, намагаючись захистити столицю Пекін.

І це попри те, що провінція Хебей є густонаселеною.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube