ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

11 осіб загинули через пожежу в будинку для людей з інвалідністю у Франції (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Унаслідок руйнівної пожежі, що охопила будинок відпочинку для дорослих інвалідів на сході Франції, загинули 11 осіб, повідомив заступник місцевого прокурора.

Наталі Кільвассер, заступник прокурора Кольмара, повідомила, що 11 осіб, які спали на верхньому поверсі та в мезоніні приватного будинку в місті Вінценгайм, були захоплені вогнем, а п'ятьом вдалося врятуватися. Близько 12 осіб, які перебували на першому поверсі, змогли евакуюватися, сказала вона.

Дорослі, які мають "незначні відхилення в розумовому розвитку", перебували на відпочинку, спонсорованому двома спеціалізованими асоціаціями. Влада повідомила, що одного з постраждалих доправили в лікарню із серйозними травмами.

Наразі триває розслідування для з'ясування обставин пожежі й того, чи відповідала будівля всім необхідним стандартам безпеки.

Підполковник Філіп Гаувіллер, який керував рятувальними роботами пожежників, сказав, що пожежа, найімовірніше, почалася на верхньому поверсі будинку. Перший поверх будинку був побудований з каменю, а верхня частина будівлі — з дерева в традиційному для цього регіону стилі, що частково пояснює причину швидкого поширення вогню.

Місцева адміністрація регіону Haut-Rhin повідомила, що пожежа почалася в середу о 6:30 ранку. Крістоф Маро (Christophe Marot), генеральний секретар місцевої адміністрації, сказав в ефірі новинної телекомпанії France Info, що серед загиблих, імовірно, 10 осіб з обмеженими можливостями та одна людина, яка супроводжувала групу.

Для ліквідації наслідків пожежі та надання допомоги постраждалим пожежна служба задіяла 76 пожежників, чотири пожежні машини і чотири машини швидкої допомоги. Також було мобілізовано 40 співробітників поліції. Пожежу було ліквідовано в середу вранці.

Президент Франції Еммануель Макрон написав на сайті X, соціальній мережі, раніше відомій як Twitter: "Перед обличчям цієї трагедії я думаю про жертв, поранених та їхні сім'ї. Спасибі нашим силам безпеки та аварійним службам".