ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Телефон руйнує сімейне життя

Велика Епоха
Хоча про це не повідомляють основні засоби масової інформації, зараз існують численні дослідження, що підтверджують зв'язок між високими рівнями впливу ЕМП і негативними психічними симптомами як у людей, так і у тварин. (Tavarius/Shutterstock)

Коли компанія Apple випустила перший смартфон iPhone у 2007 році, його вітали як новий спосіб покращити нашу комунікацію з іншими людьми, допомагаючи нам бути "більш зв'язаними". На жаль, за останні 15 років сталося навпаки — смартфон зробив нас більш роз'єднаними, що призвело до дедалі більшої ізоляції та розколу суспільства.

Ми бачили, як це негативно вплинуло на підлітків і молодих людей, пригнічуючи їхню здатність формувати здорові стосунки, а також роблячи їх мішенями для тих, хто прагне завдати їм шкоди — з серйозними наслідками для їхнього психічного здоров'я. Але звіт, опублікований кілька тижнів тому Інститутом сімейних досліджень (IFS), надав тривожні докази того, як смартфони впливають на шлюб і сім'ю.

У звіті IFS стверджує, що кожен сьомий батько підлітка каже, що він користується телефоном або іншими цифровими пристроями "майже постійно" під час розмов, приймання їжі або сімейних заходів. Замість того, щоб спілкуватися з дружиною чи дітьми, вони занурюються в екрани і не спілкуються з найважливішими людьми у своєму житті — з руйнівними наслідками.

У звіті IFS цитується терапевт Ендрю Софін, який каже: "Смартфони спричинили більше потрясінь, ніж будь-що інше, що я бачив у своїй кар'єрі. Ми звикли до того, що вони нав'язливі і мають перевагу, коли люди лежать у ліжку, грають у Wordle або гортають TikTok замість того, щоб розмовляти один з одним".

І як наслідок, подружжя дедалі більше розчаровується одне в одному, оскільки вони проводять більше часу, дивлячись в екран, ніж одне на одного.

Нещодавнє опитування IFS показало, що 37 відсотків одружених американців кажуть, що коли вони хочуть поспілкуватися зі своїм чоловіком або дружиною, вони, швидше за все, знайдуть їх або в телефоні, або в Інтернеті, або за грою на своєму пристрої. Проблема ще більше загострюється у молодих і малозабезпечених подружніх пар. Сорок чотири відсотки дорослих одружених людей віком до 35 років вважають, що їхні чоловіки/дружини занадто багато говорять телефоном — на 10 відсоткових пунктів більше, ніж у парах старше 35 років.

І не дивно, що брак вербального та емоційного зв'язку з чоловіком/дружиною негативно впливає на подружні стосунки — пари, які надмірно користуються телефоном, менш задоволені своїм шлюбом, ніж ті, хто обмежує час, проведений біля екрана.

За даними IFS, лише близько шести з десяти дорослих одружених людей, чиї дружини/чоловіки часто говорять телефоном, "дуже задоволені" своїм шлюбом, а 21% кажуть, що вони незадоволені станом своїх подружніх стосунків. На противагу цьому, 81% тих, хто обмежує використання телефону, кажуть, що вони дуже щасливі, і лише 8% — що нещасливі.

Найбільш тривожним є те, що 26% тих, хто повідомляє про надмірне використання телефону, вважають, що їхній шлюб може закінчитися розлученням у найближчому чи віддаленому майбутньому — і все це завдяки маленькому портативному пристрою, який мав би об'єднувати нас, а не роз'єднувати.

У чому ж суть? Шлюби та сім'ї процвітають тоді, коли є постійна, зацікавлена розмова один з одним. Ця взаємодія є "водою", яка живить і розвиває ці стосунки. Коли такої взаємодії не відбувається, шлюби і сім'ї, як пересохлі рослини, починають в'янути і вмирати.

IFS рекомендує, і я з цим погоджуюся, щоб молоді пари, які починають жити у шлюбі - люди, які почали користуватися смартфонами ще в дитинстві, — встановили обмеження на використання телефону до того, як вони одружаться. Якщо смартфон продовжує відвертати увагу — особливо з огляду на те, що він викликає залежність — можливо, потрібно позбутися телефону або замінити його простим телефоном який робить не більше, ніж дзвонить і надсилає текстові повідомлення — основні функції, для яких до 2007 року використовувалися мобільні телефони.

Багато підлітків і молодих людей усвідомлюють це і відмовляються від своїх смартфонів, щоб зберегти своє психічне здоров'я і поліпшити стосунки. За словами Грега Хопламазія, академічного директора з нових медіа в Університеті Лойоли в Мериленді, "молоді люди самі здійснюють своєрідну самоцензуру і кажуть: "Мені не потрібні негативні наслідки для психічного здоров'я та соціальні негаразди, які приходять з життям на постійному зв'язку".

Можливо, настав час і подружнім парам прийти до такого ж усвідомлення і відкласти свої телефони, поки ще не пізно — для них самих та для їхніх дітей. Саме це допоможе побудувати зв'язки, яких ми всі потребуємо — у наших шлюбах, у вихованні дітей і, звичайно ж, у нашому суспільстві.

За матеріалами The Epoch Times USA