ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Від характерників до сучасності. Цікаві факти про Фалуньгун

Велика Епоха
Козак Мамай, Національний музей Тараса Шевченка, XVIII ст.
Козак Мамай, Національний музей Тараса Шевченка, XVIII ст.

На старих картинах чи зображеннях можна побачити козака-характерника, який сидить під деревом чи на січі біля каменю, в позиції, що схожа на один з видів «лотосу». В ті часи загартування було основою козацтва, воно розповсюджувалося серед українського народу та передавалося від старшого козака-характерника до учня. В практику характерників входили різноманітні вправи та загартування моральної стійкості й розуму. Таємні знання та теоретичну частину вчитель-характерник передавав учню усно, частіше таємно, забороняючи записувати на папір. Через постійні полювання на характерників та цькування багато чого було втрачене, крім того комуністичний режим, впроваджуючи свою філософію марксизму та інші шкідливі ідеології, знищував традиції українців. Ченців та загартувальників переслідували, всі знання проходили жорстоку цензуру та заборонялися комуністичним режимом. Але тепер пан Лі Хунчжи відкрив всі таємниці справжнього загартування та сприяє поверненню традиційних цінностей, що відбивається в серцях українців теплом і глибокою вдячністю. Фалуньгун – саме той метод, який цілісно зберігся від викривлень та знищення, він має дуже глибоку історію розвитку та передачі від вчителя до учня.

Фалунь Дафа (інша назва Фалуньгун) – це школа самовдосконалення, яка була заснована паном Лі Хунчжи. Основою вчення є «вдосконалення, згідно із властивістю Всесвіту Чжень Шань Жень (Істина Доброта Терпіння). Практика проходить згідно з еволюційним положенням Всесвіту». Вчення Майстра Лі викладені в багатьох роботах, серед яких є книги «Фалуньгун», «Чжуань Фалунь», «Метод повної досконалості за Законом Будди Фалунь», «Суть сумлінного вдосконалення» та збірки віршів «Хун Інь». Ці та інші роботи було перекладено 38 мовами. Вони видаються та розповсюджуються по всьому світу.

Практикувальниця Фалуньгун (yuanming.in.ua)
Практикувальниця Фалуньгун (yuanming.in.ua)

Чому приділяється увага

У практиці Фалунь Дафа основна увага приділяється вдосконаленню свідомості й мислення, або моральній основі, від якої залежить висота Гун. Гун – основна енергія практикувальника, що є вищою за енергію «ці». Поняття «моральна основа» охоплює доброчинність, терпіння, співчуття, відмову від нав'язливих бажань та пристрастей і здатність переживати найважчі випробування.

Фалунь Дафа також передбачає вдосконалення тіла через виконання 5 комплексів вправ. Вправи зміцнюють здібності практикувальника й енергетичні механізми, а також оздоровлюють.

Що таке Фалунь?

Фалунь — це колесо Закону. Він постійно обертається, тому його називають Усесвітом в мініатюрі. Коли людина робить вправи Фалунь Дафа, то може відчути в тілі енергетичні вихори — ніби енергія крутиться в певному місці. Найчастіше це діє Фалунь, налагоджуючи енергетичні канали і здоров’я практикувальнику.

Спорідненість зображень. Зліва та знизу – фото з космосу, справа зверху – зображення Фалунь.
Спорідненість зображень. Зліва та знизу – фото з космосу, справа зверху – зображення Фалунь.

Чим Фалуньгун відрізняється від інших методів?

Фалунь Дафа є унікальним адже:

  • Самовдосконалюється як розум, так і тіло.
  • Практика складається з п’яти вправ, які є простими й легкими у виконанні.
  • Не потрібно використовувати думки для того, щоб щось спрямовувати, немає супутніх ризиків відхилення, а енергія Гун збільшується швидко.
  • Місце, час і напрямок під час виконання вправ не мають значення, так само як і те, в якій послідовності їх виконувати.
  • У Фалунь Дафа одразу вдосконалюються на високому рівні. Це забезпечує найбільш доцільний і найшвидший метод практики для тих, хто має долю вдосконалюватися чи практикував упродовж багатьох років за іншими методами, але не зміг виробити Гун.

Таким чином, вчення Фалунь Дафа повністю відрізняється від звичайних методів практик або тих, у яких розвивають «внутрішній еліксир» або Дань.

За матеріалами Yuanming (Чиста гармонія)