ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Тисячі людей евакуйовані в Норвегії через сильну повінь, дамба частково зруйнована (ВІДЕО)

Велика Епоха
Багнюка та повалені дерева після екстремальних погодних умов: 8 серпня Ханс обрушився на Вальдрес, поблизу Осло, Норвегія. (NTB/Cornelius Poppe)

Дамба на норвезькій річці частково зруйнувалася після сильного дощу в середу, в результаті чого вода хлинула через широку щілину в конструкції, і прем'єр-міністр заявив, що країна повинна бути готова до нових повеней найближчими днями.

Гребля Браскерейдфосс на річці Гломма, найбільшій водній артерії Норвегії, не змогла відкрити свої люки після того, як її диспетчерська була затоплена.

Цього тижня в Норвегії евакуювали понад 3 000 людей, оскільки річки піднялися до найвищого рівня за останні 50 років, а будинки і підприємства були затоплені або знесені зсувами ґрунту.

Головні дороги були закриті, а залізничне сполучення призупинено на значній частині південної Норвегії, оскільки річки вийшли з берегів, і влада попередила про нові повені найближчими днями, коли вода рухатиметься до нижчих прибережних районів.

"Наступні два-три дні будуть абсолютно критичними, і ми будемо мобілізуватися цілодобово", — заявив на пресконференції прем'єр-міністр Норвегії Йонас Гар Стьоре.

Течія річки нормалізується

За словами представника поліції, рівень води на дамбі Браскерейдфосс згодом знизився, течія річки стала контрольованою, що дозволило уникнути значних затоплень нижче за течією.

Раніше поліція розглядала можливість підриву одного з люків 45-річної дамби, щоб зменшити тиск води, але вирішила не робити цього, оскільки вибух було б важко контролювати.

На лінії, що з'єднує Осло з Тронхеймом, третім за величиною містом Норвегії, обвалився залізничний міст, але небезпеки не було, оскільки рух поїздів було припинено з понеділка.

В окрузі Іннландет, одному з найбільш постраждалих районів Норвегії, заявили, що багато людей опинилися ізольованими через повені, і що служби швидкого реагування можуть не мати можливості дістатися до тих, хто цього потребує.

"Ми перебуваємо в надзвичайній ситуації національного масштабу", — заявив мер Іннландета Ауд Хоув у своїй заяві.

У середу уряд мобілізував додаткові вертольоти для участі в евакуації, повідомило міністерство юстиції та громадської безпеки.

Сильний вітер, зливи і зсуви ґрунту обрушилися на різні частини Скандинавського регіону в останні дні, виводячи з ладу лінії електропередач у Фінляндії, затоплюючи села в Норвегії та Швеції і зупиняючи роботу громадського транспорту в районах, що найбільше постраждали.

У понеділок шведський потяг зійшов з рейок, коли повінню було змито залізничний насип, в результаті чого три людини отримали поранення.

У середу влада Норвегії і Швеції зберегла червоний рівень тривоги, найсерйозніший рівень попередження про повені, для кількох регіонів.