ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Зірковий перукар Габріель Георгіу розповів про свій передсмертний досвід (ФОТО)

Велика Епоха
Кадр з документального фільму телеканалу «Епоха» «Таємниці Сократа», в якому Габріел Георгіу зіграв роль одного з головних учнів Сократа. (Courtesy of Stavros Koutsogiannakis)

На піку своєї голлівудської кар'єри зірковий перукар Габріель Георгіу зіткнувся зі смертю. Глибокий досвід згодом допоміг йому знайти сенс життя: поширювати поняття істинної краси, гармонії та миру.

Успішний 53-річний австралієць грецького походження, який виріс у православній християнській родині, має зоряну кар'єру, що триває вже понад 30 років. Він працював з такими голлівудськими серцеїдами, як Кіану Рівз, Дрю Беррімор, Кейт Бланшетт, Джессіка Біль, Хлоя Севіньї та Роберт Дауні-молодший, і це лише деякі з них. Те саме стосується Боллівуду — індійської кіноіндустрії, де він працював з найвідомішими зірками: Діпіка Падуконе, Айшварія Рай Баччан, Пріянка Чопра Джонас, Каріна Капур Хан, Анушка Шарма, Катріна Кайф, Фрейда Пінто та Кангана Ранаут.

«Краса має імпульс, зв’язок з божественним», — каже Георгіу в інтерв’ю The Epoch Times. «Подивіться на всі види культур, і ви побачите, що коли є віра в божественне, створюється краса та естетика — чи то зачіска, чи одяг, чи архітектура, чи життя в гармонії з навколишнім середовищем. Але я вважаю, що сьогодні цього не так багато».

"Існує безліч потворності, і вона стала набагато більш поширеною… в одязі, зачісках, макіяжі, в тому, що показують журнали і що мода зображує як «круте». Речі просто виглядають набагато більш застарілими, потворними або розірваними. Тому я роблю набагато менше таких речей. Моя робота більше зосереджена на якості; вона стала базуватися на красі.

«Я вирішив, щоб я не робив, незалежно від того, чи це дуже авангардне, чи креативне, чи щось просте, це все одно буде красивим і гармонійним».

Зірковий перукар Габріель Георгіу. (Фотографія надана Adhiraj Chakrabarti)
Габріел Георгіу з Дрю Беррімор на прем'єрі фільму «Весільний співак», американського кіно 1998 року режисера Френка Корачі. (Courtesy of Gabriel Georgiou)
Габріель Георгіу з Дженніфер Лопес. (Courtesy of Gabriel Georgiou)

Георгіу також працював над стилем знаменитостей на червоних доріжках церемоній вручення премій «Золотий глобус», Гільдії кіноакторів США, Каннського кінофестивалю та інших. Зараз він працює над своїм наступним боллівудським фільмом «Боєць» – мега-проектом за участю Діпіки Падуконе, Хрітіка Рошана та ветерана індійського кінематографу Аніла Капура.

Наприкінці 1990-х Георгіу входив до десятки найкращих перукарів Лос-Анджелеса. У цей час він був багатим, успішним і входив у світське коло, відвідуючи зіркові вечірки. Попри всю увагу та успіх, Георгіу відчував себе порожньою оболонкою.

«Я не був щасливим, хоча заробляв багато грошей. Це все було показухою… і самолюбством, і всім іншим», – сказав він. «Я просто відчував, що моя душа в’яне. Коли я був на самоті, я розмовляв зі всесвітом. Я думав: «Що я повинен зробити, щоб бути гарною людиною? Що таке добра людина? Де мені знайти настанови, щоб стати гідною людиною?»

Габріель Георгіу та боллівудський актор, продюсер і модель Арджун Рампал на знімальному майданчику фільму «Дхакад». (Courtesy of Gabriel Georgiou)
Габріел Георгіу укладає волосся Діпіки Падуконе для Марракешського міжнародного кінофестивалю – щорічного кінофестивалю, що проходить у Марракеші, Марокко. (Courtesy of Gabriel Georgiou)

У пошуках свого життєвого призначення

Втім, такі питання виникали у Георгіу не вперше. У підлітковому віці він часто замислювався над тим, чому люди хворіють, чому існує смерть і в чому сенс життя.

«Я прагнув і шукав відповіді на ці питання все своє життя», – каже він. «Я почав читати багато книг, даоських і буддійських».

У свої 20 років, коли став жити самостійно, Георгіу почав шукати сенс життя на глибшому рівні. Він відвідав монастирі гори Афон у Греції, де живуть болгарські, російські та грецькі православні монахи. Тут Георгіу мав можливість прожити чотири дні й ночі та мав дуже глибокі розмови з монахами.

«Це було дивовижно, але я відчував, що це не мій шлях», – сказав він. «Це не була та істина, яку я шукав».

Однак він все одно продовжував читати різні писання і намагався тримати себе у фокусі. Тим часом він навчався в Університеті Вікторії в Мельбурні на факультеті костюма, макіяжу та зачіски й розпочав свою кар'єру перукаря у 1980-х роках. Згодом Георгіу переїхав до Голлівуду в Лос-Анджелесі, загубився в матеріалістичному житті та незабаром почав вживати легкі наркотики на вечірках.

Він розповів: «Причина, чому я почав вживати наркотики, полягала в тому, що я хотів позбутися цієї обмеженості, і це давало мені відчуття ейфорії. Я зміг з'єднатися з цим рівнем матеріалізму і фальші. Я вживав наркотики, щоб впоратися з важкою роботою, довгими годинами, постійними подорожами та всіма поганими впливами навколо».

Досвід виходу з тіла

У 2002 році, під час 10-денної зйомки для каталогу на Британських Віргінських островах, Георгіу пережив момент істини та отримав «найбільший урок» у своєму житті.

Протягом цих 10 днів Георгіу не вживав жодних наркотиків. Однак посеред роботи йому стало дуже погано, і він не зміг піднятися з ліжка, щоб укласти волосся моделі, тому його замінив візажист. Згадуючи той випадок на межі життя і смерті, який назавжди змінив усе його життя, Георгіу каже: «Я був на межі життя і смерті:

Коли я лежав у ліжку, пам’ятаю, як покидав своє тіло, я дуже добре це усвідомлював. Але у мене не було страху, було дуже спокійно, і я відчував повну свободу. Я розумів, що помираю. Я знав, що покидаю своє тіло. Це було дуже дивно, я бачив якесь світло і рухався до нього. … Я почув глибокий божественний голос. Він був дуже багатовимірний, як у кіно. Тому я не можу пояснити це. І він, по суті, сказав мені: «Ти заблукав, і ми прийшли, щоб забрати тебе».

«Я згадав. Я знаю, що я заблукав, і я знаю, що я прийшов сюди з якоюсь метою і місією. Я просто ще не знайшов її. Я сказав: «Будь ласка, дайте мені шанс. Я ще не готовий йти. Будь ласка, дайте мені шанс, ще один шанс». І як тільки так подумав – я почав повертатися у своє тіло, мої очі відкрилися, і я почав почуватися краще».

Повернувшись до Лос-Анджелеса, Георгіу перестав вживати наркотики, і так звані “друзі" також зникли з його життя. Виснажений усім, він подумував про те, щоб стати ченцем. Але він знав, що в суспільстві можна «зробити великі кроки вперед з труднощами та спокусами», і вирішив, що чернецтво – це не його шлях.

Смиренним серцем прагнучи знайти справжню мету свого життя, Георгіу вірив у давню приказку: «Коли учень буде готовий, з’явиться вчитель».

Кадр з документального фільму телеканалу «Епоха» «Таємниці Сократа», в якому Габріел Георгіу зіграв роль одного з головних учнів Сократа. (Courtesy of Alex Mur)

Відкриваючи для себе спокій і щастя

Залишивши все позаду, у віці 32 років він повернувся до батьків в Австралію. Перші чотири місяці вдома він жив «відлюдницьким» життям. «Це було для мене чимось на зразок реабілітації, тому що все, що я робив, – це їв, спав і читав книги», – сказав він.

Незабаром він зрозумів, що не хоче повертатися до Голлівуду, і замість цього вніс завдаток за квартиру в Брісбені, Австралія. Відчувши деяке полегшення від того, що тепер змінив своє життя, він почав шукати роботу.

Після великої кар'єри за кордоном, на своїй першій роботі в Австралії, під час зйомок телевізійної реклами для автомобільної компанії, талановитий стиліст завів цікаву розмову з візажистом.

«У неї було схоже на мене минуле, вона гастролювала з великими рок-гуртами по всьому світу. Вона також розповіла, що у неї була хвороба Крона, дуже рідкісна хвороба, від якої немає ліків», – сказав він, додавши, що вона подолала свої проблеми зі здоров’ям після того, як почала займатися духовною практикою, яка називається Фалуньгун, також відомою як Фалунь Дафа.

«Перше, що дійсно привернуло мою увагу, це те, що це практика розуму і тіла – мені дуже сподобався цей баланс, тому що зазвичай це або одне, або інше. Мені сподобалося, що вона заснована на універсальних принципах "істини, співчуття і толерантності", а також те, що вона безкоштовна», – сказав він.

Під враженням Георгіу наступного тижня пішов вивчати п’ять м’яких, повільних вправ Фалуньгун у парку. Згадуючи свій досвід вивчення вправ, він сказав:

«Це було дійсно потужно, було так інтенсивно під час другого циклу вправ. Я майже втратив свідомість, все почало крутитися дуже швидко. Я відчував, що мене нудить… і робив глибокі вдихи. Я зрозумів, що це з мене виходить щось негативне. І за кілька хвилин був у нормі. Все зникло. Я подумав: «Нічого собі, круто!". Я закінчив вправи та подумав: «Тут відбувається щось справді потужне. Я повинен знати, що це».

Георгіу попросив книгу Фалуньгун. Це було 21 рік тому.

«Заняття повністю змінили моє життя», – каже Георгіу, який згадує, що завдяки цьому він позбувся багатьох проблем зі здоров’ям, таких як бронхіт, сколіоз і депресія.

Габріель Георгіу практикує п’яту вправу Фалуньгун. (Courtesy of Adhiraj Chakrabarti)

«Через біль, пов’язаний зі сколіозом, мені було дуже боляче засинати вночі. Тому, коли я сидів зі схрещеними ногами в медитації перші кілька разів і виконував вправи, а потім підводився, то чув звук «хрум-хрум». Відтоді я більше ніколи не відчував болю, ніби він просто зник. Загалом, зі мною відбувалося багато дивовижних речей.

«Я завжди відчуваю почуття спокою і позитиву», – сказав він. «Це справжній поворот у моєму житті на 360 градусів».

Георгіу каже, що він також знайшов відповіді на питання, які турбували його з дитинства. «Це було схоже на шматочки пазлів, але нарешті все склалося воєдино, починаючи з усіх рівнів, релігії, енергії та всесвіту і закінчуючи призначенням людини та її відносинами з усім цим», – сказав він.

Говорячи про 24-річне переслідування компартією Китаю Фалуньгун, він сказав, що «не міг повірити», коли вперше дізнався про ці грубі порушення прав людини. Георгіу каже, що багато урядів закривають очі на Китай через економічні вигоди.

«Я дуже сумнівався в цьому. Я думав, чому щось таке гарне і таке корисне може бути переслідуваним? Це просто не мало сенсу. Але коли я озирнувся на історію, то зрозумів, що Сократ, Христос, Будда Шак’ямуні… кожного з них переслідували. Я був просто вражений, коли дізнався, що переслідували всіх, хто хотів духовно вдосконалити суспільство».

«Я хочу, щоб світ дізнався про переваги Фалуньгун і про реальність того, що відбувається в Китаї».

Висока дисципліна праці

Відновивши своє здоров’я, життя та мету, Георгіу був готовий повернутися у велику індустрію, щоб «бути світлом для людей».

«Я вирішив: «Гаразд, я повернуся в індустрію і буду позитивно впливати на людей, а не негативно, як це було раніше, і тому я загубився…, тому що я знаю, що це досить темна індустрія», – сказав Георгіу.

Пропрацювавши деякий час у Греції, він переїхав до Індії, де протягом останніх 11 років працював з відомими особистостями кіноіндустрії та індустрії моди. З тих часів, як він слідує вченню Фалуньгун, Георгіу вміє дивитися у вічі кожному життєвому виклику і долати його з терпінням і співчуттям.

Позитивну енергію Георгіу не можна не помітити в умовах напруженого графіка, і він каже, що люди навколо завжди роблять йому компліменти за його яскраву посмішку.

«Тепер я не сприймаю все близько до серця, я просто дивлюся на речі з більшим розумінням», – каже він. «Навіть якщо навколо мене є негативна енергія, я не дозволю їй вплинути на мене. Я все одно намагатимусь бути добрим і співчутливим, незалежно від того, в якій ситуації я перебуваю – і я відчуваю, що люди це помічають».

Попри довгий робочий день і нестачу сну, Георгіу викладається на всі 100% у кожній роботі, за яку береться.

Габріель Георгіу укладає волосся Фріди Пінто для показу Dior 2023. (Trisha Sarang)

Окрім того, що Георгіу є справді успішним перукарем для зірок, він є досить багатогранною особистістю і навіть намагався себе проявити в акторській майстерності. Він зіграв важливу епізодичну роль у боллівудському фільмі «Дахакад». Він також зіграв одного з головних учнів Сократа в документальному фільмі «Таємниці Сократа» від «Божественних посланців», ексклюзивному фільмі Epoch TV, знятому в Греції.

Коли фільм вийшов на екрани, Георгіу сказав, що він був вражений і не стримував сліз, оскільки в ньому було показано глибоке і зворушливе вчення Сократа.

«Я навіть не дивився на себе», – сказав він. «Я був просто щасливий бути частиною чогось, до чого люди можуть доторкнутися, відкрити свій розум і знайти через це глибший сенс і мету».

«Зараз я отримую задоволення, працюючи над тим, що може бути важливим для людства, що може створити щось прекрасне і що може певним чином допомогти людству».

Арш Сарао взяв участь у підготовці цієї статті.

За матеріалами The Epoch Times USA