ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна отримає додаткові зенітно-ракетні комплекси Patriot від Німеччини

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський і канцлер Німеччини Олаф Шольц під час зустрічі під час саміту лідерів НАТО у Вільнюсі, Литва, 12 липня 2023 року. (Фото REUTERS)

Німеччина та Україна домовилися про постачання Києву додаткових зенітно-ракетних комплексів Patriot, заявив президент України Володимир Зеленський у своєму вечірньому зверненні в середу.

"Сьогодні є хороша новина з Німеччини — саме те, про що ми домовилися з (канцлером Німеччини) Олафом Шольцем. Є додаткові системи Patriot. Дуже дякую, Олафе, це необхідно для захисту наших людей від російського терору", — сказав Зеленський.

Раніше в середу Німеччина оголосила про рішення передати Україні ще два пускові комплекси Patriot.

"Це, безумовно, наблизить нас до створення повноцінного повітряного щита для України. Це допоможе людям, містам, селам", — сказав Зеленський.

Наземні системи протиповітряної оборони, такі як Patriot компанії Raytheon, призначені для перехоплення ракет, що наближаються.

Однак вони є дефіцитом в НАТО, оскільки багато членів Альянсу скоротили кількість підрозділів протиповітряної оборони після холодної війни.