ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ціни в Китаї падають: чому це викликає занепокоєння? (ВІДЕО)

Велика Епоха
Ціни в Китаї падають: чому це викликає занепокоєння? (ВІДЕО)

Поки решта світу бореться з інфляцією, Китай має справу з іншою проблемою: падінням цін.

Оскільки країна намагається відновити попит, схоже, що вона скочується до дефляції. У липні споживчі ціни в Китаї впали вперше за останні два роки. Ціни на промислові товари, також знижуються.

Що це означає для китайської економіки?

Національне бюро статистики повідомило, що індекс споживчих цін у липні впав на нуль цілих три десятих відсотка в річному обчисленні. Це було перше зниження з лютого 2021 року. Індекс цін виробників також падав 10-ть місяців поспіль, знизившись на чотири цілих чотири десятих відсотка, і швидше, ніж прогнозувалося.

Ринки стурбовані тим, що Китай вступив в епоху набагато повільнішого економічного зростання, подібного до "втрачених десятиліть" Японії. Тоді споживчі ціни й зарплати не змінювалися впродовж цілого покоління.

Відновлення Китаю після кризи у сфері охорони здоров'я сповільнилося після швидкого старту в першому кварталі. Попит на внутрішньому і зовнішньому ринках ослаб, а політика підтримання економіки не змогла збільшити активність.

Ці дані було опубліковано наступного дня після того, як торгові показники засвідчили, що експорт та імпорт у липні впали.

Водночас центральний банк Китаю заявив, що в другій половині року в Китаї не буде дефляційних ризиків. Хоча він зазначив, що економіці потрібен час, щоби повернутися до нормального стану після кризи у сфері охорони здоров'я.

Наразі від Пекіна вимагають більш прямих політичних стимулів, оскільки фондовий ринок здебільшого пригнічений відсутністю рішучих дій.

Політики нещодавно оголосили про заходи, спрямовані на стимулювання продажів автомобілів і побутової техніки. Але деякі учасники ринку кажуть, що потрібен сильніший стимул.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:


Підписуйтесь на наш канал на Yutube