ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Свобода віросповідання в Європейському союзі під загрозою: звіт USCIRF

Велика Епоха
Обкладинка нового звіту.

"Європейський союз (ЄС) і багато його держав-членів активно виступають за свободу віросповідання за кордоном, проте деякі країни ЄС зберігають або втілюють у життя закони й політику, що обмежують права релігійних меншин або впливають на них дискримінаційним чином. Така невиправдано обмежувальна політика має вторинний ефект заохочення дискримінації на рівні суспільства".

Такими є перші слова нового звіту Комісії США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF), опублікованого в липні 2023 року. USCIRF — це незалежна двопартійна комісія федерального уряду США, створена відповідно до Закону про міжнародну релігійну свободу (IRFA) 1998 року. Її члени призначаються президентом і лідерами Конгресу від обох політичних партій, повідомляє BITTER WINTER

Усі країни-члени Європейського Союзу декларують свою підтримку релігійної свободи, наголошується у звіті, однак на практиці багато хто з них не дотримується її, розглядаючи як менше право щодо національної безпеки, прав деяких нерелігійних меншин, хибного уявлення про свободу особистості та ідеї деяких держав про те, що громадяни не повинні створювати "сепаратистські" спільноти, цінності яких відрізняються від цінностей більшості. Хоча Франція часто наводиться у звіті як типовий приклад цих проблем, але згадуються й інші країни.

Під ударом опиняються різні релігійні меншини. Юдеї та мусульмани страждають через заборони на носіння в громадських місцях такого специфічного одягу, як ісламський хіджаб та іудейська єрмолка (в деяких штатах також заборонений сикхський тюрбан).

Юдейська й мусульманська практика обрізання також зазнає нападок, особливо в скандинавських країнах. "Борці за права дітей стверджують, що обрізання порушує права дітей, а деякі політики вважають обрізання імпортованою, "чужою" практикою. Проте, обрізання є одним з основних єврейських ритуалів, і кампанії із заборони цієї практики негативно впливають на єврейське життя".

Рабин Авраам Купер (ліворуч) і Фредерік А. Деві (праворуч), відповідно голова і заступник голови USCIRF.

У Франції так званий закон проти "сепаратизму" позбавляє мусульман права на самоорганізацію громад відповідно до їхніх власних цінностей, наголошується у звіті, а також чинить негативний вплив на інші групи, зокрема й на ті, що стигматизовані як "культи" ("секти").

Щодо останніх у звіті йдеться: "Уряди деяких країн ЄС підтримували або сприяли поширенню шкідливої інформації про деякі релігійні групи. Наприклад, уряд Франції фінансує Європейську федерацію центрів досліджень та інформації про секти та секти (FECRIS), французьку некомерційну організацію, створену в 1994 р., яка принизливо називає деякі релігійні об'єднання "сектами" або "культами". Аналогічним чином, офіційний орган Міністерства внутрішніх справ Франції — міжвідомча місія по боротьбі з сектантством (MIVILUDES) — випускає щорічний звіт, у якому регулярно принизливо відгукується про такі групи, як "Свідки Єгови" та "Церква саєнтології". Організація співпрацює з державними структурами, релігійними організаціями та громадянським суспільством з метою інформування їх про так звані "культи" і викликає здебільшого позитивну реакцію французьких ЗМІ, що, своєю чергою, негативно позначається на повазі суспільства до тих, хто пов'язаний з релігійними організаціями, які MIVILUDES називає сектами або культами. MIVILUDES також фінансує різні НУО, які займаються боротьбою з релігійними організаціями, що вважаються шкідливими "сектами", включно з Національною спілкою асоціацій на захист родин та окремих жертв сект (UNADFI) і Центром боротьби з психічними маніпуляціями (CCMM)".

Ще гірше те, що "у січні 2023 року у Франції було ухвалено закон, який, згідно зі статтею 29, розділ 3.1.2., наділяє владу правом використовувати спеціальні методи, описані в кримінальному кодексі, для розслідування діяльності "сект".

Антисаєнтологічна агітація, розміщена районною радою (РР) берлінського району Шарлоттенбург-Вільмерсдорф перед будівлею Саєнтологічної церкви.

У звіті також згадується дискримінаційний ефект від німецьких кампаній проти "культів" (нім.: "Sekten"). "У деяких регіонах Німеччини потенційні працівники або одержувачі державних грантів повинні підписувати заяви, які зазвичай називають "фільтрами сект", щоб довести, що вони не мають стосунку до Саєнтологічної церкви. В одному випадку чоловіка було звільнено із займаної ним протягом тривалого часу офіційної посади через його зв'язок із Церквою Саєнтології".