ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Італія проводить розслідування катастрофи судна з мігрантами, унаслідок якої загинула 41 людина (ВІДЕО)

Велика Епоха
На цій фотографії, наданій організацією Sea-Watch у вівторок, 8 серпня 2023 р., четверо мігрантів, які вижили, махають руками в пошуках допомоги в морі. (Karolina Sobel/Sea-Watch via AP, File)

У четвер італійський прокурор засудив туніських контрабандистів, які спускають на воду човни настільки поганої конструкції, що вони швидко набирають воду, перевертаються або розвалюються на частини. Унаслідок останньої аварії човна в Середземному морі минулого тижня, імовірно, загинув 41 мігрант.

Четверо молодих мігрантів, врятованих торговельним судном, яке пропливало повз 4 серпня, розповіли лікарям і поліцейським на крихітному італійському острові Лампедуза, куди їх доправили в середу, що вони вижили, чіпляючись за повітряні трубки протягом кількох годин.

Вони та кілька інших вцілілих помітили порожній човен і намагалися дістатися до нього. Але тільки четверо з них дісталися до човна і піднялися на борт, виявивши, що у судна із залізним корпусом і відкритим верхом немає двигуна.

Як повідомило державне телебачення, після цього мігранти близько чотирьох днів виживали на чотирьох пляшках питної води і половині пачки крекерів, знайдених у човні. Їх врятувало судно під прапором Мальти, а корабель італійської берегової охорони доставив їх на острів Лампедуза.

За словами тих, хто вижив, 41 пасажир, зокрема троє дітей, вирушили разом із ними в плавання з порту Сфакс (Туніс) 3 серпня. Наступного дня човни контрабандистів захлеснули хвилі висотою до 4 м. Решта зникли безвісти і, імовірно, загинули.

"Їхня історія правдоподібна", — сказав головний прокурор Сальваторе Велла, який працює в Агрідженто (Сицилія).

Іноді серед тих, хто вижив після корабельних аварій, виявляються члени екіпажу, найняті контрабандистами, які потім намагаються видати себе за пасажирів. Але в цьому випадку "ми можемо виключити, що хтось із чотирьох" відігравав таку роль, — повідомив Велла телефоном агентству Ассошіейтед Прес.

За словами Велли, човен, на якому вирушили ті, хто вижив, належить до типу тих, які контрабандисти в Тунісі наспіх споюють зі шматків заліза.

"Пайка на цих човнах виконана тільки в деяких місцях, а не суцільною лінією. ... Вода потрапляє всередину", — додав Велла. "Це злочинці".

"Часто човни залишають після того, як мігранти піднімаються на борт рятувального судна. Ми не знаємо, чому на борту човна, знайденого тими, хто вижив, не було двигуна, але ці двигуни дуже цінні, тому цілком можливо, що хтось забрав його".