ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Що таке Фалуньгун?

Велика Епоха
Практикувальники Фалуньгун під час медитації в Новій Зеландії (Minghui.org)

Однією з найбільших таємниць Китаю в 90-х роках був Фалуньгун. Незалежно від того, як ви називаєте його – медитацією, духовною дисципліною чи різновидом цигун, до середини 1999 року приблизно 100 мільйонів людей у Китаї займалися ним.

І хоча кожен 13-й китаєць практикував Фалуньгун, він був майже невідомий за межами країни – доки Комуністична партія Китаю (КПК) не заборонила його в липні 1999 року і не розпочала широкомасштабну кампанію переслідувань, яка триває і донині.

Ключовим компонентом усіх переслідувань КПК є наповнення ефіру, друкованих видань і дипломатичних каналів брехливою пропагандою. Головною мішенню пропаганди проти Фалуньгун стали іноземні ЗМІ, які не мали іншого джерела інформації. Таким чином, перше і часто єдине уявлення про Фалуньгун, яке мали багато людей за межами Китаю, було навмисно спотвореною картиною, створеною підконтрольними КПК ЗМІ та агентами.

Розум і тіло

Фалуньгун вдосконалює як розум, так і тіло, що ускладнює визначення його чіткої класифікації за західною термінологією. Це духовна практика чи фізичні вправи? Правильна відповідь – «так», оскільки і те, і інше є невід'ємною частиною Фалуньгун.

У Фалуньгун є п’ять вправ. Чотири з них виконуються стоячи, а одна – це медитація зі схрещеними ногами. М’які та повільні, вони мають такі назви, як «Круг неба Фалунь» та «З'єднання двох полюсів». Люди часто відзначають, що після цих вправ вони відчувають себе бадьорими та енергійними.

Щодо свого вчення, то Фалуньгун наголошує, що фундаментальним принципом Всесвіту є «Чжень-Шань-Жень». «Чжень» перекладається як істина і правдивість. «Шань» – це співчуття, доброзичливість і доброта. «Жень» – це толерантність, терпимість і витривалість. Вчення дуже глибоко розкриває цю тему.

Початок духовного розвитку

Тисячоліттями у Китаї духовні практики непомітно передавалися від майстра до учня.

Вчитель або Майстер Фалуньгун, Лі Хунчжи, опанував практику таємно, а потім, починаючи з травня 1992 року, почав викладати її для всіх охочих.

Пан Лі перетнув Китай до кінця 1994 року. Він провів 54 семінари тривалістю 8–10 днів всюди, куди його запрошували. Він читав лекції про принципи, навчав вправам і відповідав на запитання в останній день кожного семінару.

Спочатку семінари відвідували лише кілька сотень людей, але до кінця 1994 року лекційні зали, що вміщували кілька тисяч слухачів, були повністю заповнені, оскільки навчання поширювалися з вуст у вуста.

Люди розповідали родичам, друзям і сусідам про те, як їхні недуги, від шкірних захворювань до проблем із серцем, зменшувалися або зникали. Вони також розповідали, що слідування вченню призвело до покращення стосунків з подружжям та колегами по роботі, а також до мирного та спокійного стану душі.

Практика продовжувала поширюватися з вуст в уста, від десятків тисяч людей, які слухали лекції пана Лі в 1992–94 роках, до десятків мільйонів вже до середини 1999 року. Серед практиктикувальників були і старі, і молоді, і професори університетів, і селяни, і навіть генерали та члени Комуністичної партії.

Місця для практик з’явилися в громадських парках по всьому Китаю. Добровільні помічники навчали новачків, як виконувати рухи, і приносили касету або CD-плеєр, щоб відтворювати музику, яка супроводжує вправи.

Після спільного виконання вправ, поки деякі практикувальники йшли на роботу, інші сідали та читали уривки з основної книги «Чжуань Фалунь», автором якої є пан Лі. Удосконалення розуму і характеру відбувається через вивчення цієї книги та інших вчень та подальше застосування вивченого в повсякденному житті (усі тексти безкоштовно доступні в Інтернеті).

Глобальне поширення

Практикувальники Фалуньгун поширили практику в своїх університетах і компаніях за межами Китаю, а в багатьох навчальних закладах були створені студентські клуби Фалуньгун. Пан Лі провів повноцінний семінар у Швеції на початку 1995 року і читав лекції на конференціях, організованих студентами в США, Канаді, Австралії, Новій Зеландії, Німеччині та інших країнах до того, як КПК почала кампанію переслідування в 1999 році.

На сайті FalunDafa.org перераховані місця постійних занять у близько 70 країнах світу. Там зазначено: «Вся діяльність Фалунь Дафа є безкоштовною». (Фалунь Дафа – це інша назва Фалуньгун. «Дафа» означає «великий Закон»).

Кількість людей, які практикують за межами КНР, зростає, навіть попри заборону і переслідування в Китаї. Інформація про кількість послідовників є неофіційною, оскільки точних цифр ніхто не веде, а люди вільні практикувати чи не практикувати, як їм заманеться.