ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

США урізають інвестиції в технологічний сектор Китаю (ВІДЕО)

Велика Епоха
(STR/AFP via Getty Images)
(STR/AFP via Getty Images)

Інвестиції США до Китаю — під пильною увагою. Президент Байден оприлюднив нові заборони, що стосуються штучного інтелекту, квантових обчислень і напівпровідників. Це зроблено з міркувань захисту національної безпеки.

Правила також вимагають від уряду більшої прозорості щодо американських інвестицій у Китаї. Адже американські компанії впродовж багатьох років інвестували до Китаю мільярди доларів, допомагаючи країні створити один із найрозвиненіших технологічних секторів у світі.

Пекін завдав удару у відповідь, назвавши це "кричущим економічним примусом", але не вдався до контрзаходів.

Хоча ці обмеження почнуть діяти лише на початку наступного року, реакція на них уже є. Аналітики та інвестори повідомили CNN, що це "серйозний удар" для китайських стартапів.

Сенатор Марко Рубіо сказав, що "ця вузькоспеціалізована пропозиція майже смішна"

Андерс Корр, геополітичний експерт і видавець Journal of Political Risk, каже: "Гадаю, це певною мірою виклик. Справа в тому, що це обмеження для прямих і венчурних інвестицій. Але залишається багато інших інвесторів, які, як і раніше, можуть інвестувати в технологічні сектори Китаю".

Він додав, що насправді потрібен спільний підхід.

І кроки в цьому напрямку вже робляться. Велика Британія розглядає можливість піти шляхом Байдена.

Водночас Європейський Союз більш обережний щодо торговельних обмежень. Він каже, що підготує власні пропозиції до кінця року.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube