ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай, Росія та Іран займаються іноземним втручанням у справи Нової Зеландії, стверджує розвідка

Велика Епоха
Генеральний директор Бюро безпеки урядового зв'язку Нової Зеландії Ендрю Гемптон у Будинку оборони у Веллінгтоні 23 березня 2022 р. (Mark Mitchell/New Zealand Herald via AP)

Китай, Іран і Росія займаються іноземним втручанням у справи Нової Зеландії, заявила в п'ятницю національна розвідка, вперше оприлюднивши доповідь про оцінку загроз.

У своїй доповіді генеральний директор служби безпеки Ендрю Гемптон заявив, що служба розвідки безпеки бачить величезну користь у тому, щоб надавати більше інформації у відкритому доступі, пише AP News.

Раніше агентство дотримувалося прихованого підходу. Воно вирішило змінити курс після того, як його та інші відомства піддали критиці за те, що вони надто багато уваги приділяли передбачуваній загрозі з боку ісламського екстремізму і не помітили, коли у 2019 р. білий супрематист застрелив 51 прихожанина у двох мечетях Крайстчерча.

У доповіді агентства наголошується, що найпомітнішим випадком іноземного втручання є триваюче переслідування різноманітних китайських громад країни людьми, які мають зв'язки з розвідувальним підрозділом правлячої Комуністичної партії Китаю.

На думку агентства, зусилля Китаю з розширення своєї політичної, економічної та військової участі в Тихоокеанському регіоні зумовлюють стратегічну конкуренцію. Агентство заявило, що воно обізнане і стурбоване триваючою діяльністю китайської розвідки "в Новій Зеландії і проти неї".

У доповіді йдеться про те, що Іран здійснював втручання в життя суспільства, відстежуючи і повідомляючи про іранські громади і дисидентські групи в Новій Зеландії.

Агентство пов'язує війну Росії в Україні з цілою низкою проблем, включно з посиленням геополітичної конкуренції, порушенням ланцюжків поставок, а також зусиллями зі шпигунства за іншими країнами і поширенням дезінформації.

"Міжнародні дезінформаційні кампанії Росії не були спрямовані конкретно на Нову Зеландію, але вплинули на погляди деяких новозеландців", — йдеться у звіті.

Усередині країни, на думку агентства, як і раніше, зберігається загроза насильницького екстремізму. У звіті йдеться про те, що в Новій Зеландії, ймовірно, є люди, які мають намір і можливість здійснити терористичні акти всередині країни, хоча агентству не відомо про будь-які конкретні або достовірні плани.

"Ми продовжуємо спостерігати в Інтернеті підбурювальні висловлювання та образи, спрямовані на широке коло людей з уже маргіналізованих спільнот", — йдеться у звіті.