ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

На делегацію китайських громадян у Пакистані напали бойовики (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У неділю бойовики напали на пакистанський військовий конвой у районі стратегічного південно-західного порту Гвадар, який супроводжував делегацію китайських громадян на будівельний об'єкт, повідомили військові та консульство Китаю в Карачі.

Китай у рамках своєї ініціативи "Пояс і шлях" інвестує значні кошти в багату корисними копалинами провінцію Белуджистан, зокрема в розвиток глибоководного порту Гвадар, незважаючи на сепаратистське повстання, яке триває вже кілька десятиліть у цьому районі.

"Під час операції терористи використовували стрілецьку зброю і ручні гранати", — ідеться в заяві військового відомства зі зв'язків із громадськістю. Двох бойовиків було вбито, а військовослужбовці та цивільні особи не постраждали.

Консульство Китаю в південному місті Карачі засудило напад, додавши у своїй заяві, що серед громадян країни, які перебували в колоні, постраждалих немає.

Представник пакистанських служб безпеки, який говорив на умовах анонімності, також повідомив, що двоє нападників загинули в перестрілці, а в конвої ніхто не постраждав. За словами джерела, напад було скоєно на китайських пасажирів, які прямували з аеропорту Гвадар на будівельний майданчик у районі порту.

Сепаратистське угруповання Армія визволення Белуджистана (Balochistan Liberation Army, BLA) заявило, що напад призвів до численних жертв. Однак інші повідомлення з цього району не підтверджують наявність таких жертв.

ОАБ та інші бойові угруповання стверджують, що Пакистан експлуатує природні ресурси провінції, і останніми роками за підтримку цієї експлуатації зазнають нападів китайські інтереси.

Гвадар розташований поблизу Ормузької протоки, найважливішого маршруту транспортування нафти Аравійським морем, і розвивається під китайським керівництвом.