ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Британії прохачів притулку зняли із баржі через бактерії у воді (ВІДЕО)

Велика Епоха
Вид із повітря на баржу Bibby Stockholm, пришвартовану в порту Портленд, недалеко від Пула, Велика Британія, 7 серпня 2023 року. (REUTERS/Toby Melville/File Photo)

У Британії прохачів притулку знімають назад із баржі лише за кілька днів після того, як їх туди доправили, оскільки у водопроводі було виявлено бактерію легіонелла. Такий конфуз поклав початок новій жорсткій імміграційній політиці уряду.

Британія почала перевозити прохачів притулку на баржу Bibby Stockholm, що стоїть на якорі біля острова Дорсет на південному узбережжі, в рамках стратегії, спрямованої на запобігання прибуття в країну людей на невеликих човнах.

Ця політика викликала суперечки ще до її початку. Міністри заявили, що хочуть скоротити витрати на розміщення прохачів притулку в готелях, а правозахисники порівняли баржу з тюремним судном і заявили, що її використання є нелюдським.

"Проби води із системи водопостачання на баржі Bibby Stockholm показали наявність бактерій Legionella, що потребує подальшого дослідження", — заявив представник міністерства внутрішніх справ.

"Як запобіжний захід усі 39 прохачів притулку, які прибули на судно цього тижня, висаджені на берег до проведення подальших досліджень".

На величезній триповерховій баржі можуть розміститися близько 500 осіб у більш ніж 200 спальнях, і очікувалося, що найближчими тижнями на неї буде перевезено ще більше людей.

Бактерії, виявлені у водопроводі, можуть викликати хворобу Легіонерів — легеневу інфекцію, яку британська служба охорони здоров'я називає рідкісною, але "дуже серйозною".

Уряд заявив, що ні в кого на борту не було виявлено симптомів захворювання.

Уряд прем'єр-міністра Ріші Сунака протягом тижня робив заяви про свої зусилля зі скорочення кількості прохачів притулку, сподіваючись заручитися підтримкою виборців, оскільки правляча Консервативна партія відстає в опитуваннях громадської думки.

Сунак оголосив боротьбу з нелегальною імміграцією одним із п'яти своїх головних пріоритетів і сподівається, що зниження кількості прибулих біженців допоможе його партії здобути перемогу на наступних національних виборах.