ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Китаї розпочалася нова хвиля переслідувань Церкви "Всемогутнього Бога"

Велика Епоха
Центр моніторингу в реальному часі, поліція Чжецзяна. (скриншот)

Комуністична партія Китаю (КПК), яка не припиняє переслідувань і стеження за Церквою Всемогутнього Бога (ЦВБ), найбільшим християнським новим релігійним рухом у країні, нещодавно почала нову скоординовану операцію з арештів членів цієї групи. Як повідомили Bitter Winter ("Гірка зима") члени ЦВБ, найсильнішим переслідування було в провінціях Чжецзян, Фуцзянь і Цзянсу. 15 червня, всього за один день, у провінції Чжецзян було заарештовано щонайменше 905 членів церкви, і дотепер 282 з них перебувають під вартою, їм загрожує судове переслідування і вирок. Один із них помер лише через три дні після арешту.

Інсайдери в уряді провінції Чжецзян повідомили "Гіркій зимі", що ця скоординована операція з арешту була спланована ще рік тому. Увечері 14 червня провінційне Бюро громадської безпеки видало прямий наказ, відповідно до якого список заарештованих було передано у відділи Бюро громадської безпеки в різних муніципалітетах. Співробітники служб громадської безпеки, національної безпеки, озброєної поліції і поліції спеціального призначення провели спільну операцію з арешту членів ЦВБ. У місті Ханчжоу за один день було заарештовано 189 осіб. 170 осіб заарештовано в місті Веньчжоу. Понад 100 осіб було заарештовано в містах Цзіньхуа і Цюйчжоу.

Поліція зосередилася на арештах лідерів і активних працівників церкви, прагнучи повністю викорінити організацію.

Один зі звільнених послідовників ЦВБ розповів, що в сусідній кімнаті, де він перебував, упродовж п'яти днів катували й знущалися з одного з керівників церкви. Пізніше було ув'язнено ще одного керівника церкви, який також зазнавав тортур.

Одна з членів ЦВБ у віці старше 60 років раптово померла після трьох днів ув'язнення. Влада стверджувала, що вона повісилася, але після огляду трупа її родичі повідомили "Гіркій зимі", що на шиї не було слідів повішення, але на голові були рани. Сліди тортур були очевидні.

За наявними даними, за багатьма заарештованими було встановлено спостереження ще за рік-два до арешту. Урядові інсайдери розповіли "Гіркій зимі", що 31 серпня 2022 р. влада провінцій Чжецзян і Фуцзянь спільно почала "Операцію 831", у рамках якої за членами ЦВБ велося всебічне стеження з використанням високотехнологічних засобів спостереження, унаслідок чого їм ніде було сховатися. Поліція також найняла агентів під прикриттям, які впровадилися в церкви, прикинувшись, що цікавляться вченням. Вони вивчали ситуацію в церквах і згодом проводили арешти.

Поліція Чжецзяна проводить допит (скриншот).

За наявними відомостями, більшість послідовників ЦВБ, затриманих під час цієї операції, були змушені пройти важкі курси індоктринації. Вірян змушували дивитися відеофільми, що вихваляють Комуністичну партію, і намагалися прищепити їм найрізноманітніші атеїстичні ідеї. Прихильників змушували підписувати "три листи" "покаяння, гарантій і розриву" з ЦВБ.

Один із членів ЦВБ розповідав: "Вони змушували нас щодня дивитися ці відео, звітувати про свої думки й проклинати Всемогутнього Бога — щодня!" Багатьох піддавали тортурам за відмову співпрацювати. Один зі звільнених членів церкви розповів "Гіркій зимі": "Якщо ми не зізнавалися, поліція не давала нам спати, намагаючись зломити наш дух".

Операція з арешту триває досі, й в інших регіонах переслідування не менш жорстокі.

За матеріалами BITTER WINTER