ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Норвежці готуються до нових руйнувань після декількох днів дощів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Дамба на півдні Норвегії частково прорвалася в середу після кількох днів проливних дощів, які спричинили зсуви і повені в гірському регіоні і змусили евакуювати населення, що проживає нижче за течією річки. (10 серпня)

У четвер рятувальники евакуювали жителів затоплених районів південно-східної Норвегії. Мешканці готуються до нових зсувів і повеней, оскільки річки переповнюються після кількаденних проливних дощів.

Люди, які живуть поблизу водних потоків, перебралися в безпечні місця і перемістили автомобілі на височини. Вертольоти були приведені в готовність, щоб допомогти вивезти людей з віддалених районів.

У четвер річка Бегна, що протікає через це місто, вийшла з берегів, і через загрозу зсувів муніципалітет оголосив евакуацію. Близько 200 осіб доправили автобусами в довколишній готель, де їм допомагали співробітники Червоного Хреста і цивільної оборони.

"До піку ще далеко. Коли відкриють шлюзи, буде ще більше", — написав у Facebook місцевий житель Тоне Вело.

Влада не назвала загальної кількості евакуйованих, але норвезька телекомпанія NRK повідомила, що їхня кількість сягає щонайменше 4 тис. осіб. Початкова оцінка збитків становила 1 млрд крон (майже 100 млн дол. США), за даними норвезького страхового пулу Natural Perils Pool.

Основні дороги та залізничні лінії, ймовірно, будуть закриті протягом кількох днів.

У понеділок шторм "Ганс" обрушився на Північну Європу, спричинивши руйнування і перебої в роботі Норвегії, Данії, Швеції, Фінляндії, Литви, Естонії та Латвії. Було скасовано пороми, затримано рейси, затоплено дороги і вулиці, люди постраждали від гілок, що падали, тисячі людей залишилися без електрики. Особливо сильно постраждав південний схід Норвегії.

У четвер Норвезьке управління водних ресурсів та енергетики підвищило рівень попередження про повені та зсуви з помаранчевого до червоного для південних районів Норвегії.

Норвезькі королі мали відвідати деякі з постраждалих районів: король Норвегії Гаральд і королева Соня — у п'ятницю, а наслідний принц Хокон, який є спадкоємцем престолу, — у суботу.

Гребля на півдні Норвегії частково прорвалася в середу після кількох днів проливних дощів, які спричинили зсуви і повені в гірському районі та змусили населення вниз за течією евакуюватися: