ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Чоловік у Боснії вбив колишню дружину в прямому ефірі в Instagram, а потім наклав на себе руки (ВІДЕО)

Велика Епоха
Поліцейський у цивільному тримає гвинтівку під час погоні за чоловіком у невеликому місті Градачац, Боснія, п'ятниця, 11 серпня 2023 року. (AP Photo)

За повідомленнями поліції та ЗМІ, у п'ятницю в Боснії чоловік застрелив свою колишню дружину, транслюючи вбивство у прямому ефірі на Instagram, а потім, тікаючи, убив іще двох людей, після чого наклав на себе руки.

Напад стався в північно-східному боснійському місті Градачац, де нападник поранив трьох людей і "наклав на себе руки після того, як його було виявлено і затримано", йдеться в заяві поліції міста Тузла.

Боснія все ще переживає кровопролитну війну 1990-х років, і насильство до жінок тут широко поширене, але вбивство колишньої дружини, яке транслювалося в прямому ефірі, шокувало жителів балканської країни.

Прокурори заявили, що після вбивства дружини чоловік вийшов на вулиці Градацаца з пістолетом і застрелив чоловіка та його сина. Він також поранив поліцейського, ще одного чоловіка і жінку в різних місцях міста.

Офіційні особи та боснійські ЗМІ розповіли, що колишня дружина повідомляла про погрози та насильство з боку свого партнера в минулому і що стрілець мав приводи в поліцію.

Уранці в п'ятницю чоловік розмістив в Instagram відеоролик, у якому повідомив глядачам, що вони побачать убивство в прямому ефірі. На відеозаписі видно, як він бере пістолет і пускає кулю в лоб жінці, при цьому десь неподалік лунає дитячий крик. Пізніше відео було видалено з Instagram.

Поки поліція переслідувала чоловіка, він виклав на Instagram ще два відеоролики, в яких стверджував, що під час втечі застрелив ще щонайменше двох людей. Пізніше офіційні особи заявили, що за вбивством у прямому ефірі спостерігали близько 12 000 осіб, а відео набрало 126 "лайків".

"Це величезна ганьба для нашого суспільства", — заявив міністр із прав людини Боснії Севід Хуртич.

Боснійські ЗМІ повідомили, що 35-річний Нермін Сулейманович був культуристом і тренером із фітнесу, у минулому заарештованим за звинуваченням у контрабанді наркотиків і нападі на поліцейського.

Поліція заявила, що люди, які в п'ятницю написали повідомлення на підтримку Сулеймановича, натискаючи на його пости в Instagram, будуть допитані і, можливо, зіткнуться з юридичними наслідками.

Резидент-координатор ООН у Боснії Інгрід Макдональд була серед тих, хто висловив шок у зв'язку з подіями цього дня.

"Організація Об'єднаних Націй в жаху від того, що вбивство жінки-жертви транслювалося через соціальну мережу, що є одним з останніх у низці вбивств жінок і серйозних випадків гендерного насильства в Боснії і Герцеговині", — заявила Макдональд.

Вона наполягає на тому, що п'ятничному насильству можна було запобігти, і закликає до "негайних колективних дій" щодо припинення насильства щодо жінок.