ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Польщі затримали двох росіян за поширення пропаганди Вагнера

Велика Епоха
Листівка із запрошенням до ПВК "Вагнер".(Facebook / Łukasz Wantuch)

Двоє росіян, звинувачених у поширенні пропаганди від імені групи найманців "Вагнера" в двох польських містах, були заарештовані і звинувачені в шпигунстві, заявив у понеділок міністр внутрішніх справ Маріуш Камінський.

Вони розклеїли близько 300 листівок у Кракові та Варшаві, які були серед близько 3 000 провагнерівських пропагандистських матеріалів, що були у них у розпорядженні, йдеться у заяві прес-служби міністра, відповідального за координацію спецслужб.

"Обидва були звинувачені, серед іншого, у шпигунстві", — написав Камінський на платформі обміну повідомленнями X, раніше відомій як Twitter.

Найманці "Вагнера" служили ударними силами в Україні і розширюють свою присутність у Західній Африці. Їхній власник Євген Пригожин у червні очолив невдалий заколот проти вищого керівництва російської армії.

Солдати "Вагнера" також почали тренуватися з білоруською армією і перекидаються ближче до східного флангу НАТО, щоб дестабілізувати військовий альянс, заявив на початку серпня прем'єр-міністр Польщі.

Затримані підозрювані, яких назвали лише як Олексій Т. і Андрій Г., фотографували об'єкти, на яких розміщували пропагандистські матеріали, і мали отримати за свою роботу гроші від російської влади, повідомила прес-служба міністерства.

"Загалом вони мали отримати до 500 000 рублів (4 930 доларів США) за виконання замовлених завдань", — йдеться у повідомленні.

Прокуратура звинуватила їх у "діяльності на користь іноземної розвідки, спрямованої проти Польщі", а також у зв'язках із забороненою міжнародним правом службою найманців і вербуванні до неї, а також у просуванні символів і назв, що підтримують російську агресію в Україні, повідомила прес-служба.

Чоловіки, які планували виїхати з Польщі 12 серпня, були взяті під варту до суду, і їм загрожує до 10 років ув'язнення, якщо їх визнають винними, йдеться в повідомленні.