ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У США пройде конкурс класичного китайського танцю від NTD (ВІДЕО)

Велика Епоха
Класичний танець від Shen Yun (shenyun.org)

П'ятитисячолітня культура, колись майже втрачена, зараз відроджується завдяки класичному китайському танцю.

Щоби привернути увагу до цих традицій, у вересні цього року NTD проводить конкурс класичного китайського танцю. На ньому найкращі таланти з усього світу будуть випробовувати свої навички на сцені. Кріс Бірс із NTD поспілкувався з одним із суддів, щоб дізнатися більше про те, чого очікувати.

"Танцюристи покажуть танець та технічну частину. У сюжетній частині ви побачите, як вони зображують багато різних персонажів з китайської історії, яка налічує 5000 років. Вони можуть зобразити будь-якого персонажа, тому що класичний китайський танець дуже, дуже виразний. А в технічній частині ви побачите багато різних і дуже дивовижних, видовищних технічних рухів", — каже суддя конкурсу Вільям Лі.

Різниця між китайським класичним танцем та балетом

"Класичний китайський танець має 5000-літню історію. Тож через покоління і через династії класичний китайський танець передавався через імператорські двори й через народ. Упродовж усього часу він вбирав у себе суть китайської історії та китайської культури. І те, що ви бачите сьогодні на сцені, це ніби накопичення всієї цієї історії та культури".

Щодо різниці між класичним китайським танцем і сучасним танцем.

"Сучасний танець справді підкреслює свободу самовираження, я б сказав, і любить рухливість, але в класичному китайському танці досі існують правила, і ми називаємо це "Shin fa". Так називаються пози, вимоги до поз і все решта, весь процес".

Метою міжнародного конкурсу класичного китайського танцю NTD є популяризація автентичного танцю, що характеризується красою, добром і чистотою. Але як танцюристи можуть найкраще продемонструвати ці цінності у своїх виступах?

"Найважливіше — намагатися втілювати ці цінності й жити згідно з ними у своєму повсякденному житті. Тож те, як ви поводитесь у повсякденному житті, стане тим, як ви поводитесь на сцені, і це відобразиться у ваших танцювальних рухах".

Лі звертається до конкурсантів:

"Це справді змагання із самим собою, ви завжди можете змагатися багато разів, і тоді не має значення, яке місце ви посядете, але поки ви вдосконалюєтеся з року в рік, і це те, що я бачу щоразу, ви, безумовно вдосконалюєтеся. Тож просто дійте й далі  в тому ж дусі й подивіться, чи покращуєтеся ви з кожним роком, змагаючись самі з собою".

І його очікування щодо впливу конкурсу на світ.

"Я дуже сподіваюся, що цей конкурс допоможе підвищити рівень обізнаності і просто пролити більше світла на те, що таке класичний китайський танець. І я сподіваюся, що він зможе охопити більше людей, тому що це щось дуже, дуже красиве. А китайська культура — це щось таке багате, таке красиве. І я думаю, що більше людей зможуть дізнатися про неї".

"Я відчуваю, що в традиційній китайській культурі є багато мудрості, яку можна почерпнути. І це те, що може сильно вплинути не тільки на ваше власне життя, але й, можливо, навіть на ваш бізнес. Тому я думаю, що це те, що корисно для суспільства".

Міжнародний конкурс класичного китайського танцю NTD відбудеться 9 та 10 вересня у коледжі Перчейз в штаті Нью-Йорк. Квитки можна придбати на сайті.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube