ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

В Австралії кілька людей померли після вживання яловичини з отруйними грибами (ВІДЕО)

Велика Епоха
(WILLIAM WEST/AFP via Getty Images)

Обід із "яловичини Веллінгтон" з отруйними грибами закінчився смертю трьох людей в Австралії. За даними поліції, винуватцем загибелі людей став гриб Amanita phalloides, який вважається найсмертоноснішим грибом у світі і росте в околицях Леонгата, невеликого містечка за дві години їзди від Мельбурна.

Ерін Паттерсон, господиня, яка приготувала страву для чотирьох гостей, була єдиною, хто не захворів. Вона пояснила в понеділок, що купила гриби в азіатському продуктовому магазині, і заявила, що це був нещасний випадок.

"Я вражена тим, що ці гриби могли стати причиною летального результату". "Я хочу ще раз підкреслити, що у мене не було абсолютно ніяких причин завдавати шкоди людям, яких я любила", — додала вона.

29 липня жінка приготувала яловичину Веллінгтон для своїх свекрів, Дона і Гейл Паттерсон. Вона була одружена з їхнім сином Саймоном, але вже деякий час подружжя живе окремо.

Список гостей доповнювали баптистський священик Ян Вілкінсон і його дружина Гізер. Той факт, що четверо гостей швидко захворіли, тоді як вона залишалася в доброму здоров'ї, породив чутки про те, що вона перебуває під підозрою.

Тесть і дружина пастора померли через кілька днів після того, як у них з'явилися симптоми, характерні для харчового отруєння. Пастор перебуває в критичному, але стабільному стані.

"Я нічого не робила, я люблю їх, я спустошена тим, що їх більше немає", — зі сльозами на очах розповідала кухар журналістам минулого тижня. Їй не було висунуто жодних звинувачень, і поліція не надала жодних доказів того, що це був навмисний акт.

Amanites phalloides, відомі також як "зелені апельсини" і "смертельні чаші", легко прийняти за їстівні види. Його потужні токсини спричиняють серйозні пошкодження печінки та нирок. Наразі не існує реальної протиотрути від отруєння фалоїдами.

"48-річна жінка [підозрюється], тому що вона готувала ці страви для присутніх. У неї немає жодних симптомів", - сказав інспектор відділу з розслідування вбивств Дін Томас.

Колишнього чоловіка Ерін Саймона запросили також на обід, але він відмовився в останню хвилину.

Друг Саймона повідомив австралійським ЗМІ, що не хоче повертатися до Ерін.

"Вони пішли до неї додому для посередництва, щоб поговорити з родиною. Саймон мав піти туди на обід, але він відмовився в останню хвилину, інакше він теж опинився б на смертному одрі", - сказав друг.

Друг також стверджував, що сім'я Саймона була присутня на обіді тільки тому, що турбувалася про "психічний стан" Ерін.