ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Низькі ціни не дають фермерам на лінії фронту продавати українське зерно (ВІДЕО)

Велика Епоха
Фермер Микола, 63 роки, у зерносховищі, яке було пошкоджено торік унаслідок російського військового удару, недалеко від лінії фронту в селі Великомихайлівка Дніпропетровської області, Україна, 15 серпня 2023 року. (Youtube/скриншотREUTERS)

Менш ніж за 30 км від лінії фронту на південному сході України сільські фермери, які пережили обстріли, побоюються нового удару по своїх засобах для існування: низьких цін на врожай.

Микола, 63-річний фермер із Дніпропетровської області, сказав у вівторок агентству Reuters, що змушений зберігати свій урожай у пошкодженому ракетою сховищі. Він не може дозволити собі витрачати гроші на ремонт, адже існує ймовірність, що воно знову буде зруйноване черговою ракетою.

І все ж він не поспішає продавати зерно.

"Ціна (на врожай) неприйнятна для фермерів. Ми будемо зберігати його і подивимося, що буде далі. Щоб відновити сховище, потрібні кошти. За нинішньої ціни на наше зерно відновити його нереально".

Ціна, яку українські фермери отримують від трейдерів за свою продукцію, впала до мінімуму в липні, коли Москва відмовилася від угоди, укладеної за посередництва ООН, що давала змогу безпечно транспортувати експорт сільськогосподарської продукції з України через Чорне море.

Тепер, коли цей шлях закрито, фермери по всій Україні, одній з найбільших у світі з вирощування пшениці та соняшнику, змушені боротися за вивезення своєї продукції сушею та річкою, які можуть прийняти лише малу частину звичайних обсягів експорту.

Фермери з Великомихайлівки змушені поєднувати свої переживання з приводу обвалу цін і труднощів з експортом з перспективою того, що на їхні ферми впадуть нові російські ракети.

"На його будівництво пішло понад 20 років. Усе було зруйновано за один день", — зі скорботою говорить 60-річний Валерій Круть про своє підприємство, де торік унаслідок ракетного обстрілу було знищено 200 тонн зерна і 14 автомобілів.

"Ось і питання: кинути все це чи спробувати втриматися? Цього року за таких запасів і цін на зерно ми не отримаємо жодного прибутку".