ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай: етнічних киргизів застерігають від неофіційних релігій

Велика Епоха
Зенур читає лекцію здивованій киргизькій жінці. (Weibo)

Навіть пастухам, які спокійно пасуть свою худобу на висоті 4500 метрів над рівнем моря, не дає в спокій пропаганда комуністичної парті Китаю (КПК) про "незаконну релігію". Зенур Ісхак, співробітниця відділення міліції селища Хейцзивей автономної префектури Сіньцзяна, отримала національну подяку за те, що подолала весь шлях до пасовищ Юкіташі, розташованих за понад 200 км від повіту. Пастухи в цьому районі — переважно етнічні киргизи.

Згідно з офіційною пропагандою, це була особиста ініціатива Зенур. Її турбувало, що на своїх пасовищах китайські киргизи могли й не чути про офіційну політику щодо п'яти дозволених релігій, нелегальних релігій і "культів".

Зенур читає лекції киргизьким пастухам.

Таким чином, Зенур навантажила рюкзак агітаційними матеріалами, виїхала на місце на міліційній машині й потім понад чотири години йшла пішки до пастухів. Згідно з пропагандистською розповіддю, вона почала розпитувати пастухів про те, чи знають вони про відмінності між дозволеною і забороненою релігією, і чи чули вони про "промивання мізків". Можна уявити, що пастухи дивилися на Зенур так, ніби вона щойно прилетіла з Марса. Їхнє життя і без її лекцій досить важке, повсякденні турботи зовсім інші.

Зенур, не падаючи духом, поширювала свою літературу, нагадувала киргизьким пастухам, що добрий китайський громадянин насамперед вірить у науку, вчила їх відрізняти "морально прийнятні" релігії, тобто п'ять дозволених релігій, від незаконних релігійних організацій, зокрема "культів", які, за її словами, заманюють своїх послідовників за допомогою "промивання мізків".

Зенур зі своїми "учнями".

Незважаючи на пропагандистські заяви про те, що лекція Зенур була прийнята з ентузіазмом, на офіційних фотографіях киргизькі пастухи виглядають спантеличеними.

Однією з причин дивної поїздки Зенур може бути те, що ця територія межує з Киргизією, де, за деякими даними, місцева влада у співпраці з китайською розвідкою останніми місяцями почала репресії проти незареєстрованих релігійних громад.

За матеріалами BITTER WINTER