ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Ralph Lauren звинуватили у використанні примусової праці уйгурів (ВІДЕО)

Велика Епоха
28 канадських організацій звинуватили компанію Ralph Lauren у використанні примусової праці уйгурів. (CHARLY TRIBALLEAU/AFP via Getty Images)

У Канаді розпочато розслідування щодо виробника одягу та аксесуарів Ralph Lauren Canada у зв'язку зі звинуваченнями у використанні примусової праці уйгурів, повідомило у вівторок Управління канадського омбудсмена з питань корпоративної відповідальності.

Минулого місяця аналогічний процес було розпочато щодо діяльності канадської філії гіганта Nike і гірничодобувної компанії Dynasty Gold.

У скарзі, поданій у червні 2022 р. коаліцією з 28 канадських організацій, стверджується, що Ralph Lauren Canada "підтримує стосунки з компаніями, які використовують примусову працю уйгурів або отримують від цього прибуток".

У звіті про первинну оцінку, розміщеному на сайті канадського уряду, пояснюється, що заявники просили компанію "розірвати відносини" з трьома китайськими компаніями, підозрюваними у використанні примусової праці уйгурів.

У відповідь американська материнська компанія Ralph Lauren вказала, що саме вона контролює "зарубіжну діяльність" своєї канадської філії, і додала, що офіс омбудсмена "не має юрисдикції з цього питання", йдеться в повідомленні.

У вівторок організація Uighur Rights Project, що базується в Оттаві, привітала початок офіційного розслідування.

"Існують переконливі докази того, що ця модна компанія пов'язана з численними китайськими компаніями, які використовують примусову працю уйгурів у своїх ланцюжках поставок", — ідеться в заяві групи.

Протягом кількох років китайську владу звинувачують у масовому ув'язненні уйгурів і представників інших меншин у табори перевиховання.

Офіс канадського омбудсмена також проводитиме розслідування щодо гірничодобувної компанії GobiMin, яка "оскаржує ці звинувачення".