ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Латвії заявили, що можуть з осені почати перевозити українське зерно

Велика Епоха
(AP File Photo)

Член ЄС Латвія може розпочати експорт українського зерна через свої порти вже цієї осені, причому обсяги можуть сягнути мільйона тонн на рік, заявив у вівторок голова правління Латвійської залізниці.

"Зараз з'явилася можливість для транспортування українського зерна", — сказав Ринальдс Плавнієкс в інтерв'ю латвійському державному телерадіомовнику.

Зерно потрібно буде перевозити через Польщу, яка використовує іншу ширину колії, ніж Латвія та Україна, що вимагає двох пересадок, а це збільшує витрати.

"Ми бачимо, що цим транзитним коридором можна було б перевозити від 500 000 до мільйона тонн на рік", — додав Плавнієкс.

Москва вийшла з угоди про дозвіл експорту зерна з України, одного з найбільших світових експортерів, через Чорне море, і атакує її сільськогосподарську та портову інфраструктуру.

Минулого місяця Литва звернулася до Європейської комісії з проханням розробити маршрут для українського зерна через п'ять портів у балтійських країнах — Естонії, Латвії та Литві, згідно з листом, з яким ознайомилося агентство Reuters. П'ять портів мають загальну річну потужність експорту зерна в 25 мільйонів тонн, йдеться в листі.