ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Пакистанські ЗМІ агресивно переконують актрису-католичку прийняти іслам

Велика Епоха
Суніта Маршалл дає інтерв'ю Надіру Алі. (Скріншот)

Ще однією ознакою погіршення міжрелігійних стосунків у Пакистані є кампанія у ЗМІ та Інтернеті з переконання популярної католицької акторки та колишньої моделі Суніти Маршалл у тому, щоб вона перейшла в іслам.

Суніта Маршалл вийшла заміж 2009 року за актора Хасана Ахмеда. Тоді пара вирішила провести дві весільні церемонії — мусульманську й католицьку. У них двоє дітей, хлопчик і дівчинка, і до недавнього часу питання про віросповідання Суніти рідко обговорювалося в суспільстві. Згідно із законами шаріату, чоловік-мусульманин може одружитися з християнкою (тоді як чоловік-християнин не може одружитися з мусульманкою).

Однак у червні Суніта дала інтерв'ю скандально відомому відеоблогеру Надіру Алі, в якому зазнала допиту з пристрастю щодо католицької віри. Інтерв'юер заявив, що вона має перейти в іслам, і неодноразово повертався до цієї теми у дедалі агресивнішому тоні. Це не дивно, адже Надір Алі публічно захищав мусульманських священнослужителів, яких звинувачували в організації викрадення, насильницького навернення до ісламу й примусу до шлюбу індуїстських дівчат.

Суніта гідно впоралася із запитаннями, відповівши ютуберу, що її віра — це її особиста справа, і вона має бути вільна у своїх рішеннях щодо цього. В інших інтерв'ю вона заявляла, що не має наміру переходити в іслам.

Незабаром під критику потрапив і її чоловік Хасан Ахмед, якому закидають, що він мав попросити Суніту прийняти іслам, перш ніж одружитися з нею (насправді, згідно з шаріатом, у нього не було такого обов'язку).

Ахмед насилу виносив публічний тиск і був змушений заявити ЗМІ, що молиться про те, щоб його дружина прийняла іслам, але водночас поважає її особисті рішення.

9 серпня Суніта публічно підтримала проведення Маршу за права меншин у Карачі, який висловлював протест проти нападів на християнські церкви, викрадень і насильницького навернення до ісламу дівчат з-поміж меншин, а також проти релігійної нетерпимості в Пакистані.

Плакат до Маршу за права меншин 2023 року. (Twitter)

Десять років тому акторка та її чоловік жили тихо і спокійно, і той факт, що два популярні актори сповідують різну релігію, рідко сприймався в суспільстві як проблема.

За матеріалами BITTER WINTER