ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 286 млн євро

Велика Епоха
Міністр оборони Швеції Поль Йонсон (Paulius Peleckis/Getty Images)

У вівторок шведський уряд представив новий пакет військової допомоги Україні на суму 3,4 млрд крон (286,6 млн євро), що включає боєприпаси і запасні частини на додаток до раніше поставленого обладнання.

Як повідомив на прес-конференції міністр оборони Поль Йонсон, план охоплює боєприпаси і запасні частини для бойових машин піхоти CV-90, танків і артилерійської системи Archer. У план також входить обладнання для розмінування та боєприпаси для зенітних установок, щоб "не допустити встановлення Росією панування в повітрі".

Цю допомогу було надано після того, як "Україна поінформувала нас про серйозні потреби (...), особливо в боєприпасах і запасних частинах". План буде винесено на голосування в парламенті в четвер, пише Reuters.

Швеція, яка відмовилася від своєї доктрини не постачати зброю в країну, що воює, одразу після початку російського вторгнення, у лютому цього року оголосила про постачання Києву десяти танків "Леопард", а також зенітних установок.

Місяцем раніше уряд ухвалив рішення про постачання 50 бойових машин піхоти CV-90 і переносних протитанкових ракет NLAW.

Від початку вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 р. Швеція зобов'язалася надати близько 17 млрд крон військової допомоги і 5,2 млрд крон цивільної та гуманітарної допомоги.