ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Техасі можуть збанкрутувати через суд компанію, яка продовжує працювати після скасування абортів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

Федеральний суддя Техасу, який на початку цього року поставив під загрозу доступ до абортивних таблеток мізефпристон, у вівторок розглядав позов штату, що вимагає змусити компанію Planned Parenthood повернути мільйони доларів, отриманих нею за програмою Medicaid.

У короткій розмові з журналістами після слухань представники компанії заявили, що вони настійно просять суддю відхилити спробу штату повернути собі багаторічні компенсації за програмою Medicaid і призначити великі штрафи, які можуть перевищити 1 млрд дол.

За словами Сьюзан Меннінг, головного юрисконсульта Федерації планування сім'ї Америки, суддя ще не повідомив, коли він може винести рішення.

Ця справа не пов'язана з абортами, які здебільшого заборонені в Техасі відтоді, як Верховний суд США минулого року скасував рішення Roe v. Wade. Wade.

Planned Parenthood стверджує, що спроба повернути щонайменше 17 млн дол., виплачених за програмою Medicaid за медичні послуги, включно з обстеженням на рак, може ще більше послабити організацію. Це відбувається після кількох років судових розглядів, які призвели до скорочення її присутності в Техасі.

Йдеться про гроші, отримані організацією за медичні послуги до того, як Техас виключив її з програми Medicaid у 2021 році. Техас почав спроби витіснити Planned Parenthood чотири роки тому і вимагає повернення грошей за послуги, виставлені за цей час.

Техас подав позов відповідно до федерального Закону про помилкові претензії, який передбачає штрафи за кожен передбачуваний неправомірний платіж. Planned Parenthood стверджує, що сума штрафу може перевищити 1 млрд дол.

Позов оголосив минулого року генеральний прокурор-республіканець Кен Пакстон, якого наразі тимчасово відсторонено від посади до закінчення судового процесу щодо його імпічменту наступного місяця у зв'язку зі звинуваченнями в хабарництві та зловживанні службовим становищем.

Минулого року Пакстон заявив, що "немислимо, щоб організація Planned Parenthood продовжувала користуватися фінансуванням, знаючи, що вона не має права на його отримання".

У Техасі у Planned Parenthood близько трьох десятків клінік. Одна з них закрилася після торішнього рішення Верховного суду, який дозволив Техасу забороняти деякі аборти.