ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лікарі США оголосили про успішну пересадку генетично модифікованої нирки свині людині (ВІДЕО)

Велика Епоха
Хірурги з NYU Langone Health готуються до пересадки свинячої нирки людині з мертвим мозком у Нью-Йорку 14 липня 2023 р. (AP Photo/Shelby Lum)

Хірурги пересадили свинячу нирку людині з померлим мозком, і ось уже понад місяць орган працює нормально. Нью-йоркська команда сподівається в кінцевому підсумку випробувати подібну операцію на живих пацієнтах.

Дослідники мають намір спостерігати за роботою нирки протягом другого місяця.

"Чи справді цей орган працюватиме як людський? Поки схоже, що так", — сказав в інтерв'ю The Associated Press доктор Роберт Монтгомері, директор інституту трансплантології NYU Langone.

"Вона має навіть кращий вигляд, ніж людська нирка", — сказав Монтгомері 14 липня, коли він замінив нирки померлої людини однією ниркою генетично модифікованої свині і спостерігав, як вона одразу ж почала виробляти сечу.

Хірурги прикріпили до пересадженої нирки свинячий тимус у надії, що ця залоза, яка допомагає тренувати імунні клітини, підвищить толерантність людини до цього органу.

Як довго мають тривати ці експерименти? За словами Локка з Алабами, серед етичних питань — як довго сім'я почуватиметься комфортно або чи не поглиблює це її горе.

Можливість того, що свинячі нирки одного разу допоможуть вирішити проблему гострої нестачі трансплантованих органів, переконала сім'ю Моріса "Мо" Міллера з північної частини штату Нью-Йорк пожертвувати його тіло для експерименту. Він раптово помер у віці 57 років від раніше не діагностованого раку мозку, що виключало можливість звичайного донорства органів.

Йому подобалося допомагати іншим, і "я подумала, що мій брат хотів би саме цього", — розповіла AP про своє рішення його сестра Мері Міллер-Даффі.

"Він увійде до медичних довідників і житиме вічно", — додала вона.

Спроби трансплантації від тварини до людини, або ксенотрансплантації, не увінчалися успіхом протягом десятиліть, оскільки імунна система людей атакувала чужорідні тканини. Тепер дослідники використовують свиней, генетично модифікованих таким чином, щоб їхні органи краще відповідали людським.

Минулого року хірурги Мерілендського університету з особливого дозволу регулюючих органів пересадили генно-модифіковане серце свині помираючому чоловікові, у якого не було інших варіантів. Він прожив лише два місяці, після чого орган відмовив з не до кінця зрозумілих причин.