ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Уряд Німеччини схвалив законопроєкт про легальне вживання марихуани (ВІДЕО)

Велика Епоха
Людина в костюмі, що зображає лист конопель, йде серед активістів, які виступають за легалізацію марихуани, перед Бранденбурзькими воротами в Берліні, Німеччина, 20 квітня 2022 року. (REUTERS/Lisi Niesner/File Photo)

У середу кабінет міністрів Німеччини ухвалив суперечливий законопроєкт про легалізацію рекреаційного використання та вирощування марихуани, який є одним із найліберальніших законів про коноплі в Європі.

Закон, який ще має пройти парламент, дозволяє дорослим людям зберігати до 25 грамів наркотику, вирощувати не більше трьох рослин або купувати марихуану як членам некомерційних канабісних клубів.

Лівоцентристський уряд канцлера Олафа Шольца сподівається, що закон дасть змогу обмежити чорний ринок, захистити споживачів від зараженої марихуани і знизити рівень злочинності, пов'язаної з наркотиками.

За словами міністра охорони здоров'я Карла Лаутербаха, представника соціал-демократів Шольца (SPD), ключовим елементом плану, що знімає табу з вживання марихуани, є кампанія з підвищення обізнаності щодо ризиків, що зрештою має призвести до зниження споживання.

За його словами, така кампанія не набула б такої ж уваги, якби її проводили без змін у законодавстві.

За даними міністерства охорони здоров'я, 2021 року кількість дорослих жителів Німеччини віком від 18 до 25 років, які хоча б раз вживали канабіс, збільшилася майже вдвічі порівняно з попереднім десятиліттям і становила 25%.

Молодих людей вважають більш уразливими до ризику для здоров'я, пов'язаного з вживанням канабісу. Нове законодавство обмежить кількість канабісу, яку можуть купувати молоді люди, 30 грамами на місяць порівняно з 50 грамами для більш старших вікових груп.

Проти закону виступають консервативно налаштовані політики, які, зокрема, попереджають, що він сприятиме зростанню споживання марихуани і що нове законодавство створить ще більше роботи для влади.

"Цей закон буде пов'язаний із повною втратою контролю", — заявив в інтерв'ю медіагрупі RND Армін Шустер, консервативний міністр внутрішніх справ землі Саксонія.

У березні Організація Об'єднаних Націй з контролю за обігом наркотиків заявила, що кроки урядів щодо легалізації рекреаційного використання марихуани призвели до зростання її споживання і проблем зі здоров'ям, пов'язаних із вживанням канабісу.

Лаутербах зазначив, що Німеччина зробила висновки з помилок інших країн.

Уряд Шольца після консультацій із Брюсселем уже скоротив початкові плани щодо дозволу широкого продажу канабісу в ліцензованих магазинах.

Замість цього уряд заявив, що запустить пілотний проєкт з відкриття невеликої кількості ліцензованих магазинів у деяких регіонах, щоб протягом п'яти років перевірити ефект від комерційної системи поставок рекреаційного канабісу. Для цього на другому етапі необхідно буде представити окреме законодавство.

Представлений у середу законопроєкт містить суворі правила вирощування марихуани: клуби коноплі, що налічують до 500 осіб, мають мати зламостійкі двері та вікна, а теплиці мають бути обгороджені. Учасникам забороняється курити коноплі в клубах, а також поблизу шкіл, дитячих садків, дитячих і спортивних майданчиків.

Німецька асоціація конопель заявила, що ці правила "нереалістичні", а реальна боротьба з чорним ринком можлива тільки за умови запровадження продажу конопель у магазинах.

Крістін Луєтке, представник молодшого партнера по коаліції — Вільних демократів, звинуватила Лаутербаха в продовженні "заборонної політики" і створенні "бюрократичного монстра".