ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Парижі заборонили катання на поні для дітей (ВІДЕО)

Велика Епоха
(REUTERS/Stephanie Lecocq)
(REUTERS/Stephanie Lecocq)

У Парижі з 2025 року заборонять катання дітей на поні в громадських парках після кампанії активістів із захисту прав тварин, які стверджують, що з поні погано поводяться.

Протягом десятиліть катання на поні було популярною розвагою в таких паризьких парках, як Марсове поле, Парк Монсо і Люксембурзький парк, переважно у вихідні дні та під час шкільних канікул.

Зоозахисники роками проводять кампанії за заборону атракціонів, стверджуючи, що поні змушені працювати довгі дні, не маючи постійного доступу до свіжої води та сіна, а також страждають годинами у вантажівках, які перевозять їх до міста.

Петиція PAZ про заборону атракціонів зібрала понад 8 400 підписів.

Після запровадження хартії добробуту поні у 2021 році мерія міста минулого місяця вирішила поетапно припинити видачу ліцензій операторам атракціонів.

Стефан Мішо, директор компанії AnimaPoney, який керував атракціонами поні в кількох паризьких парках, але зараз закрив половину з них, сказав, що його поні працюють лише близько 150 днів на рік.

У своєму поні-центрі в Рамбуйє на південь від Парижа він розповів, що з дев'яностих років почав привозити поні з сільської місцевості до Парижа, оскільки в той час поні утримувалися в міських стайнях в неоптимальних умовах.

"Я працюю з поні вже 35 років, я знаю їхні потреби. У них є все необхідне", — сказав він.

Парижани, які беруть своїх дітей на прогулянку на поні, мали сумніви щодо заборони.

"Для дітей це задоволення. Вони люблять контакт з поні", — сказала Селін Папуен, чия донька впевнено сиділа верхи на поні в парку Монсо.

63-річна Меріем, яка гуляла з двома поні на повідку, кожен з яких віз по одному онуку, сказала, що якщо атракціони будуть заборонені, то мерія повинна пояснити їх причини.

"Але що ще нам потрібно зупинити? Кінні прогулянки, кінну поліцію, розведення скакових коней?", — сказала вона.