ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китайська економіка сповільнюється, безробіття зростає: непроста ситуація для водіїв таксі (ВІДЕО)

Велика Епоха

Дедалі більше безробітних іде в таксисти, щоб звести кінці з кінцями. Така ситуація нині в Китаї. За останні місяці цей ринок у країні зріс на 7%. 

Коли китайський ринок праці скорочується, дедалі більше людей шукають альтернативні способи заробити, наприклад, ідуть у таксисти. Але через це у тих, хто вже давно працює у сфері, зменшуються доходи і збільшується робочий день.

Таксист Лі Веймінь живе поряд з найвідомішим залізничним вокзалом Шанхая. Раніше найбільше клієнтів було саме тут. Нині конкуренція зашкалює.

З квітня до липня у Китаї зареєстрували 400 тисяч нових приватних таксі, через що ринок зріс на 7%.

Після скасування найжорсткіших у світі локдаунів, друга за величиною економіка світу не змогла втриматися на плаву. Безробіття серед молоді зростає. Водночас Статистичне бюро Китаю заявило, що призупинить публікацію цих даних на тлі рекордного показника у червні: понад 20% безробітних серед молоді.

Аналітик ринку зазначає, що для кількості безробітних, що зростає, таксі стало основним джерелом швидких грошей.

Деякі міста, наприклад, Шанхай, перестали видавати нові дозволи для таксистів. Але навіть за меншої кількості водіїв, на думку економістів, заробляти на життя для багатьох буде все важче, адже Китай вступає в період уповільнення економічного зростання.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube