ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Латвія відправила армію для охорони кордону з Білоруссю через збільшення нелегальних перетинів

Велика Епоха
Офіцер латвійського спецпідрозділу "Прикордонна охорона" патрулює вздовж паркану на латвійсько-білоруському кордоні біля Робезнієки, Латвія, 8 серпня 2023 року. (REUTERS/Ints Kalnins/File Photo)

У вівторок міністр оборони Латвії наказав армії допомогти охороняти кордон балтійської країни з російським союзником Білоруссю після 96 спроб нелегальних іммігрантів перетнути кордон за 24 години, пише Reuters.

Офіцерів прикордонної служби також відкликали з відпусток для допомоги в патрулюванні.

Латвія має "інформацію про можливе зростання гібридних загроз", йдеться в заяві Прикордонної служби. Білоруська влада все частіше бере участь в організації потоку нелегальних іммігрантів, йдеться в заяві.

Члени ЄС: Латвія, Литва і Польща, які мають спільний кордон з Білоруссю, дедалі більше занепокоєні перетином кордону після того, як минулого місяця сотні російських загартованих у боях найманців "Вагнера" прибули до Білорусі на запрошення президента Олександра Лукашенка.

Лукашенко кілька разів заявляв, що він стримує бойовиків "Вагнера", які хочуть напасти на Польщу.

В останні місяці Польща також спостерігала збільшення кількості мігрантів, переважно з Близького Сходу та Африки, які намагаються перетнути кордон.

Польща планує перекинути до 10 000 додаткових військовослужбовців на кордон з Білоруссю для підтримки прикордонної служби, заявив у четвер міністр оборони Маріуш Блащак.

У 2021 році Латвія, Польща і Литва зіткнулися з імміграційною кризою, коли тисячі людей, переважно з Близького Сходу та Африки, намагалися перетнути кордон з Білоруссю, але були витіснені назад.