ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Через сильні дощі та зсуви ґрунту загинуло щонайменше 72 людини гімалайському штаті (ВІДЕО)

Велика Епоха
(AP Photo)
(AP Photo)

Внаслідок безперервних дощів у Гімалайському регіоні Індії цього тижня загинуло щонайменше 72 людини, повідомив у четвер урядовий чиновник, оскільки сильний мусон спричинив зсуви і повені, які затопили дороги, змили будівлі і змусили мешканців шукати порятунку в горах.

Рятувальники в гірському штаті Хімачал-Прадеш працюють в складних погодних умовах, рятуючи людей, які опинилися під завалами бруду і уламків після дощів, що пройшли на вихідних. Метеорологічний департамент Індії привів штат у стан підвищеної готовності і очікує, що зливи триватимуть протягом наступних кількох днів.

Вікрам Сінгх, оператор центру з надзвичайних ситуацій штату, повідомив у четвер, що за попередні п'ять днів загинуло 72 людини, і що рятувальні роботи тривають.

Сотні доріг залишаються заблокованими, а школи в столиці штату Шимла закриті, оскільки ВПС Індії та групи реагування на катастрофи допомагають евакуювати людей з низинних, вразливих районів. Головний міністр штату Сухвіндер Сінгх Суху заявив, що понад 2 000 людей були врятовані за допомогою гелікоптерів і моторних човнів і зараз перебувають у безпеці в таборах для постраждалих.

На відео в соціальних мережах видно, як валяться дерева, а будинки, побудовані на вершинах пагорбів, руйнуються один за одним. На задньому плані можна почути жахливі крики людей, які вигукували "забирайтеся звідси" і "поверніться".

У Шимлі індуїстський храм обвалився в понеділок на тлі смертоносних зсувів, і влада побоюється, що люди все ще поховані під уламками. Влада повідомила, що храм був переповнений вірянами, що викликає побоювання, що кількість жертв може зрости, оскільки рятувальні роботи тривають.

Будинки в деяких районах також були змиті після розриву хмар — раптового, дуже сильного дощу — в неділю ввечері, в результаті чого дороги були затоплені, а люди опинилися в скрутному становищі.