ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Понад 60 сенегальських мігрантів загинули під час багатомісячного плавання до Іспанії (ВІДЕО)

Велика Епоха
Діти грають на рибальських човнах, відомих як "пироги", у Дакарі, Сенегал, 24 червня 2023 р. (AP Photo/Zane Irwin, File)

Понад 60 мігрантів, імовірно, загинули після того, як іспанське риболовецьке судно врятувало біля атлантичного архіпелагу Кабо-Верде човен, на борту якого спочатку перебувало більше ніж 100 осіб, повідомили в четвер представники влади і захисники мігрантів.

За словами представника Міжнародної організації з міграції Сафи Мсехлі, на судні було виявлено тіла сімох людей, ще 56 осіб пропали безвісти в морі і, імовірно, загинули. За даними міністерства закордонних справ Сенегалу, на початку тижня 38 осіб було врятовано в районі Кабо-Верде, розташованого приблизно за 620 км від узбережжя Західної Африки.

Іспанська група із захисту прав мігрантів Walking Borders повідомила, що це було велике риболовецьке судно, яке називається пірогою, що вийшло із Сенегалу 10 липня.

За словами засновника групи Елени Малено Гарсон, сім'ї з приморського міста Фасс-Бойє, розташованого за 145 кілометрів на північ від столиці Дакара, звернулися до Walking Borders 20 липня після 10 днів відсутності звісток від близьких, які перебували на судні.

Вважають, що щонайменше 100 осіб залишили узбережжя Сенегалу 10 липня, прямуючи до Канарських островів Іспанії, але живими було знайдено тільки 38 осіб.

Шейх Ава Бойє, президент місцевої асоціації рибалок, повідомив, що після порятунку ті, хто вижив, телефонували додому з Кабо-Верде. За словами Бойє, серед зниклих безвісти є два його племінники.

Іспанська служба порятунку на морі підтвердила, що 14 серпня іспанське риболовецьке судно Zillarri врятувало 38 осіб і підняло сім тіл із сенегальської піроги після того, як виявило, що вона дрейфує на північний схід від Кабо-Верде.

Маршрут із Західної Африки до Іспанії є одним із найнебезпечніших у світі, проте за останній рік кількість мігрантів, які вирушають із Сенегалу на хитких дерев'яних човнах, різко зросла. Вони намагаються дістатися до Канарських островів — архіпелагу, розташованого біля північно-західного узбережжя Африки, що служить сходинкою на шляху до континентальної Європи.

За даними організації Walking Borders, за перші шість місяців 2023 року під час спроби дістатися до Іспанії морем загинуло майже 1 000 мігрантів. Поглиблення безробіття серед молоді, політичні заворушення, насильство з боку озброєних угруповань і зміна клімату змушують мігрантів із країн Західної Африки ризикувати життям на переповнених суднах.