ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Білорусь іде по стопах Росії: П'ятдесятницьку церкву знесено, парафіяни зазнають переслідувань

Велика Епоха
Члени церкви "Нове життя". (Зображення взято з Facebook)

Президент Білорусі Олександр Лукашенко все більше нагадує мініатюрну версію Володимира Путіна, навіть коли йдеться про переслідування релігійних меншин.

У Росії провідний антикультист Олександр Новопашин 7 серпня оголосив усіх п’ятидесятників "нехристиянами" й частиною "культів". Він процитував Берлінську декларацію 1909 року, в якій, за його словами, німецькі євангелісти стояли на такій самій позиції.

Однак це був 1909 рік. До теперішнього часу видатні німецькі євангелічні богослови засудили Берлінську декларацію й просили вибачення за неї. Папа Франциск 2014 року також просив вибачення за минулі заяви, в яких католики називали п'ятдесятництво "сектою".

Однак для Новопашина, російських антикультистів та їхніх білоруських подільників усе це нічого не значить. Церква "Нове життя", заснована 1992 року, є однією з найуспішніших п'ятдесятницьких церков у Білорусі, яка налічує близько 1500 парафіян. У 2002 році "Нове життя" придбала частину ферми в Мінську і переобладнала її під церкву.

Життя церкви ніколи не було легким, а 2020 року її пастор В'ячеслав Гончаренко розмістив відеоролик із критикою фальсифікації президентських виборів 2020 року. У лютому 2021 року церква "Нове життя" отримала повідомлення про те, що їй слід звільнити будівлю, у якій вона розташовувалася.

Прихильники церкви продовжували проводити зустрічі на відкритому повітрі. У березні 2022 р. разом з іншими євангельськими церквами вони провели молитовні заходи за Україну.

У вересні 2022 р. Гончаренку повідомили, що зібрання на відкритому повітрі незаконні, й незабаром його затримали. Пастора мінської п'ятдесятницької церкви Іоанна Хрестителя Антонія Бокуна, який публічно підтримував "Нове життя", також затримали.

20 червня 2023 р. колишнє місце проведення служб "Нового життя" зрівняли із землею бульдозерами режиму Лукашенка.

Церква до і після руйнування, 20 червня 2023 р.

На початку цього місяця влада закрила сайт "Нового життя" й зажадала від церкви виплатити штраф, еквівалентний 167 тис. євро, за зібрання, що відбулися на відкритому повітрі. Прокурор також повідомив "Новому життю", що вона перебуває під слідством як "екстремістська" організація, і її може бути ліквідовано.

Процес перетворення Білорусі на мініатюрну й дещо карикатурну версію Росії триває.

За матеріалами BITTER WINTER