ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Лісові пожежі вирують на іспанському острові Тенеріфе, тисячі людей евакуйовані (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

У четвер пожежники намагалися стримати лісову пожежу, яка спалахнула в гірському національному парку на іспанському острові Тенеріфе на тлі спекотної і сухої погоди, що змусило владу евакуювати майже 4 500 осіб.

"Це найскладніша пожежа на Канарських островах за останні 40 років", — заявив на прес-конференції лідер регіону Фернандо Клавіхо.

Він додав, що вони намагаються приборкати полум'я до очікуваного підвищення температури на вихідних.

У той час, як пожежним літакам вдалося стабілізувати полум'я на південь від вулкану Тейде — найвищої вершини Іспанії — полум'я "вийшло з-під контролю" на північному фланзі через сухий ліс до долини, де розташовано кілька кемпінгів, вкриваючи більшу частину острова димом і попелом.

"Коли виходиш на вулицю, починаєш задихатися. Ніби щось застрягло в горлі", — сказала 37-річна Альба Гіл, мешканка села Ла-Есперанса, де влада наказала людям залишатися вдома через сильне задимлення. Вона та її сім'я не спали до 4 ранку, хвилюючись за полум'я вище в горах.

Пожежа, що спалахнула в середу, охопила щонайменше 2 600 гектарів землі.

Пекуча спека і суха погода цього літа спричинили надзвичайно сильні лісові пожежі в Європі та на заході Канади. Гавайський острів Мауї також постраждав від лісових пожеж, які забрали життя щонайменше 106 осіб, змусили десятки тисяч людей евакуюватися і спустошили історичне курортне місто Лахайна.

Вчені стверджують, що зміна клімату, спричинена використанням викопного палива, призвела до частіших і потужніших екстремальних погодних явищ.

Минулого тижня спека на Канарських островах призвела до висихання багатьох районів, що підвищило ризик виникнення лісових пожеж.

Влада попередила, що поширення вогню може призвести до подальших евакуацій та ізоляції, і порадила людям стежити за повідомленнями державних служб. За словами начальника цивільного захисту Монце Романа, 3 820 людей отримали наказ залишатися вдома.

У районах, що перебувають під ізоляцією, розташовані в'язниця і центр прийому мігрантів.

Влада задіяла 17 літаків і загалом 350 пожежників і військовослужбовців. З материка прибули додаткові літаки для бомбардування водою.

Весь доступ до гір на острові, включно з улюбленою туристами горою Тейде та Інститутом астрофізики Тейде, було перекрито, щоб запобігти будь-яким інцидентам.

Два аеропорти Тенеріфе працюють у звичайному режимі, повідомив іспанський оператор аеропортів Aena.