ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Україна сама вирішить, коли буде створено умови для мирних переговорів, — Столтенберг

Велика Епоха
Президент України Володимир Зеленський і генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг тиснуть один одному руки на пресконференції під час саміту НАТО у Вільнюсі, Литва, 12 липня 2023 року. (REUTERS/Ints Kalnins)

Україна сама має вирішити, коли настануть сприятливі умови для приєднання до будь-яких переговорів після російського вторгнення, заявив у четвер глава НАТО Єнс Столтенберг. Він підкреслив незмінність позиції альянсу після коментарів, зроблених цього тижня одним із його високопоставлених колег.

"Саме українці, і тільки українці, можуть вирішити, коли виникнуть умови для переговорів, і що є прийнятним рішенням за столом переговорів", — сказав Столтенберг, цитує Reuters.

Виступаючи на конференції в норвезькому місті Арендал, він додав, що роль НАТО полягає в підтримці України.

Ця заява послідувала за висловлюваннями начальника штабу НАТО Столтенберга Стіана Йенссена, який у вівторок заявив, що Україна може врешті-решт віддати територію Росії в рамках угоди з припинення війни. Згодом Йенссен заявив, що шкодує про свої висловлювання.

"Його (Єнссена) послання, і це моє головне послання, і це головне послання НАТО, полягає, по-перше, в тому, що політика НАТО залишається незмінною — ми підтримуємо Україну", — сказав Столтенберг.

НАТО на своєму саміті минулого місяця заявила, що надішле Україні запрошення приєднатися до військового альянсу, якщо "члени погодяться і будуть виконані умови", і що країна має право обирати свій власний шлях незалежно від Росії.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що, хоча підсумки липневого саміту НАТО були хорошими, було б ідеально, якби Київ отримав пряме запрошення вступити в західний військовий альянс.