ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Нові заходи стимулювання економіки Китаю не змогли привабити інвесторів (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Ілюстрація The Epoch Times, Getty Images, Shutterstock)

Китай довгий час був двигуном глобального зростання.

Але в останні тижні його економічне уповільнення занепокоїло міжнародних лідерів та інвесторів, які більше не розраховують на нього як на надійний щит проти слабкості в інших країнах. Фактично, вперше за багато десятиліть друга економіка світу сама стала проблемою.

Гонконзький індекс Hang Seng (HSI) скотився у п'ятницю, впавши більш ніж на 20% від свого нещодавнього піку в січні. Минулого тижня китайський юань впав до найнижчого рівня за 16 років, що змусило центральний банк здійснити найбільший в історії захист валюти, встановивши набагато вищий курс до долара, ніж оціночна ринкова вартість.

Проблема полягає в тому, що після стрімкого сплеску активності на початку цього року після зняття карантинних обмежень, спричинених Covid, зростання призупинилося. Споживчі ціни падають, криза на ринку нерухомості поглиблюється, а експорт переживає спад. Безробіття серед молоді досягло такого рівня, що уряд припинив публікувати дані.

Китайські акції показали короткочасне зростання: на відкритті в понеділок їхня ціна зросла на п'ять з половиною відсотків.

Це сталося після того, як влада оголосила про зниження податків на торгівлю акціями – уперше з 2008 року.

Утім, до полудня більшість прибутку зникла. До закриття зростання становило одну цілу дві десятих відсотка.

У серпні китайські акції продемонстрували один із найгірших показників у світі. Останніми тижнями іноземні інвестори, стурбовані економічним спадом та кризою в сфері нерухомості, продавали китайські акції на мільярди доларів.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube