ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Греції триває найбільша лісова пожежа в історії Євросоюзу (ВІДЕО)

Велика Епоха
Згорілий будинок у передмісті Ахарнес на горі Парніта на північному заході Афін, Греція, неділя, 27 серпня 2023 р. (AP Photo/Michael Varaklas)

Масштабна лісова пожежа на північному сході Греції не вщухає вже 11-й день, незважаючи на зусилля сотень пожежників і авіації Греції та низки її партнерів по Європейському союзу.

Вогонь у районі Александруполіса та Евроса, що охопив величезні території, був зосереджений в основному у важкодоступному лісовому масиві недалеко від кордону з Туреччиною.

Ця пожежа стала причиною 20 з 21 випадку загибелі людей внаслідок лісових пожеж у Греції минулого тижня. Вона також є найбільшою в ЄС за весь час існування Європейської системи інформації про лісові пожежі, яка почала вести облік 2000 року.

Греція звернулася по допомогу до інших європейських країн, отримавши 12 літаків і сотні пожежників з усього континенту.

У вівторок Янез Ленарчич, вища посадова особа ЄС з питань управління кризовими ситуаціями, заявив, що це найбільша в блоці операція з гасіння пожеж із повітря. За даними Служби управління надзвичайними ситуаціями Європейського союзу Copernicus, лісова пожежа в Александруполісі та Евросі, що спалахнула 19 серпня, випалила близько 81 тис. га землі.

По всій Греції у вівторок пожежники боролися з 87 лісовими пожежами, до того ж 44 з них виникли протягом 24 годин з вечора понеділка до вечора вівторка, повідомила пожежна служба.

Греція запроваджує правила щодо запобігання лісовим пожежам, зазвичай з початку травня до кінця жовтня, обмежуючи такі дії, як спалювання сухої рослинності та використання барбекю на відкритому повітрі.