ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Три людини загинули у штаті Вашингтон після вживання молочних коктейлів (ВІДЕО)

Велика Епоха
Молочний коктель.

Три людини померли внаслідок зараження бактеріями Listeria, виявленими в апараті для приготування морозива в ресторані міста Такома (штат Вашингтон), повідомили представники органів охорони здоров'я.

Лістерія була присутня у всіх трьох видах молочних коктейлів, що продавалися в ресторані Frugals, повідомили в п'ятницю представники компанії. Загалом шістьох осіб було госпіталізовано після вживання там молочних коктейлів.

"Слідчі виявили лістерію в апаратах для приготування морозива, які не були очищені належним чином", — йдеться в заяві департаменту. "Передбачається, що інші ресторани Frugals не постраждали. Ресторан припинив використовувати свої апарати для приготування морозива, але лістерія може заразити людину через 70 днів".

Експерти в галузі охорони здоров'я перевірили генетичний відбиток бактерій молочного коктейлю і зіставили його зі штамом лістерії, від якого захворіли шестеро людей.

Заражені лістеріями продукти харчування не спричиняють серйозних захворювань у всіх, але вагітні, люди у віці 65 років і старше або з ослабленою імунною системою можуть бути схильні до тяжчих захворювань, попереджають у департаменті.

За словами представників Департаменту охорони здоров'я, усі шестеро хворих мали відхилення у стані здоров'я, які знижували здатність їхньої імунної системи протистояти інфекції. Представники відомства закликали всіх, хто належить до вразливої категорії, проконсультуватися з лікарем, якщо вони відчули нездужання після вживання молочного коктейлю з цього ресторану в останні тижні. Після виявлення лістерії її можна лікувати антибіотиками.

Симптоми, на які слід звернути увагу, включають підвищення температури, болі в м'язах і втому у невагітних людей. Також може виникнути головний біль, ригідність шиї, сплутаність свідомості, втрата рівноваги або судоми.

У вагітних лістерія може викликати викидень, передчасні пологи або народження мертвонародженої дитини, ідеться в статті. Вона також може викликати "серйозні захворювання і навіть смерть у новонароджених".

Крім того, ймовірність зараження лістеріями у вагітних жінок у 10 разів вища, ніж у всіх інших.

Бактерія лістерія посідає третє місце серед причин смертності від харчових отруєнь у США, де щорічно хворіють приблизно 1600 осіб і 260 помирають.