ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

За даними ООН, Північна Корея посилила репресії, тоді як у деяких районах країни вирує голод (ВІДЕО)

Велика Епоха
Волкер Турк, Верховний комісар ООН із прав людини, виступає через відеозв'язок після на засіданні Ради, на якому обговорюють ситуацію в Корейській Народно-Демократичній Республіці, четвер, 17 серпня 2023 р., у штаб-квартирі ООН. (AP Photo/John Minchillo)

Північна Корея посилює репресії, а в деяких районах країни люди голодують під час погіршення економічної ситуації, заявив у четвер глава ООН з прав людини, пише AP News.

На першому з 2017 року відкритому засіданні Ради Безпеки ООН, присвяченому правам людини в Північній Кореї, Фолькер Тюрк заявив, що в минулому народ цієї країни переживав періоди серйозних економічних труднощів і репресій, але "нині, схоже, він страждає і від того, і від іншого".

Лідер Північної Кореї Кім Чен Ин закрив кордони своєї країни на північному сході Азії, щоб стримати поширення COVID-19. Але з ослабленням пандемії, за словами Тюрка, обмеження з боку уряду стали ще жорсткішими: охоронці мають право стріляти в будь-яку несанкціоновану людину, що наближається до кордону, а майже всім іноземцям, зокрема й співробітникам ООН, як і раніше, заборонено в'їзд у країну.

Як приклад посилення репресій щодо прав людини він зазначив, що за перегляд "реакційної ідеології та культури", під якою розуміється інформація з-за кордону, особливо з Південної Кореї, тепер загрожує від 5 до 15 років позбавлення волі. А тим, хто поширює подібні матеріали, загрожує довічне ув'язнення або навіть смертна кара, сказав він.

В економічній сфері уряд значною мірою закрив ринки та інші приватні способи отримання доходу і все більше криміналізує таку діяльність.

За словами Тюрка, багато порушень прав людини безпосередньо випливають з мілітаризації країни або підтримують її.

Елізабет Сальмон, спеціальний дослідник ООН з прав людини в Північній Кореї, приєдналася до думки Тюрка: "Деякі люди помирають від голоду. Інші помирають через поєднання недоїдання, хвороб і відсутності доступу до медичного обслуговування".

США і Північна Корея, які воювали під час Корейської війни 1950-53 років, формально все ще перебувають у стані війни, оскільки цей конфлікт закінчився перемир'ям, а не мирним договором. За словами Сальмона, заморожений конфлікт використовують для виправдання тривалої мілітаризації.

У вівторок Північна Корея засудила плани США щодо проведення засідання Ради, назвавши їх "підлими" і заявивши, що вони спрямовані тільки на реалізацію геополітичних амбіцій Вашингтона.

Заступник міністра закордонних справ КНДР Кім Сон Гьон назвав США "занепадницькою" державою і заявив, що якщо рада займатиметься правами людини в будь-якій країні, то США мають бути першими, "оскільки вони є антинародною імперією зла, повністю розбещеною через усілякі соціальні вади".

Китай і Росія, які є союзниками Північної Кореї, виступили проти проведення зустрічі, заявивши, що ситуація з правами людини в цій країні не є загрозою міжнародному миру і безпеці.

Заступник посла Китаю в ООН Ген Шуан заявив, що розгляд Радою питання про права людини в період загострення конфронтації на Корейському півострові призведе до ескалації ситуації.

Однак Томас-Грінфілд заявила, що "військова машина" Пхеньяну, яка "працює на репресіях і жорстокості", безсумнівно, є питанням міжнародного миру і безпеки. За її словами, саме тому США, Японія та Албанія попросили провести в четвер давно назрілу зустріч.