ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

У Китаї спалахнули протести інвесторів через крах компанії з управління активами (ВІДЕО)

Велика Епоха
(Youtube/скриншот)

На відеозаписах інциденту видно близько двох десятків протестувальників біля Zhongrong International Trust Co., які вимагають виплат за високоприбутковими товарами, що позиціонувалися як безпечні інвестиції.

Протести вказують на те, що проблеми в китайському тіньовому банку, який зазнав поразки, є глибшими, ніж було відомо раніше, і підкреслюють, як наслідки падіння ринку нерухомості поширюються на фінансовий сектор. Багато трастових продуктів, що продаються Zhongrong та іншими, підкріплені житловими проєктами проблемних забудовників, таких як China Evergrande Group.

Тиск на фінансові ринки Китаю зростає через низку невтішних економічних даних, поновлення занепокоєння щодо сектору нерухомості та розгортання кризи в тіньовій банківській системі. Інвестори вимагають від Пекіна більш агресивного пом'якшення політики, оскільки поступові заходи поки що не змогли відновити довіру. Розпродаж китайських активів поглибився в середу, коли індекс MSCI China впав на 1,3%.

Zhongrong є однією з найбільших компаній у трастовій індустрії країни з капіталом $2,9 трлн, яка об'єднує заощадження заможних домогосподарств та корпоративних клієнтів для надання позик та інвестування в нерухомість, акції, облігації та сировинні товари. За даними постачальника даних Use Trust, фірма має 270 високоприбуткових продуктів на загальну суму 39,5 мільярдів юанів (5,4 мільярда доларів США), що підлягають погашенню цього року.

Китайська влада вже створила робочу групу для вивчення будь-якого можливого зараження від тіньової банківської групи, яка управляє близько 138 мільярдами доларів. Фірма заявила, що не має найближчих планів щодо виплати компенсацій клієнтам.

"З огляду на нещодавні уцінки вартості чистих активів і погашення, ми очікуємо, що зростання трастових продуктів сповільниться, що може призвести до посилення умов фінансування нерухомості і вплинути на прибутки і баланси банків", - написав аналітик Goldman Sachs Group Inc. Шуо Ян (Shuo Yang).

Ван Цян, секретар правління фірми, яка частково належить фінансовому гіганту Zhongzhi Enterprise Group Co., повідомив інвесторам на зустрічі на початку цього тижня, що фірма пропустила платежі за партію продукції 8 серпня, додавши до затримок щонайменше 10 інших з кінця липня, за словами людей, знайомих з цим питанням. За словами одного з співрозмовників, зараз прострочено щонайменше 30 продуктів, і Zhongrong також зупинив виплати за деякими короткостроковими інструментами.

Гостра нестача готівки

Ван сказав, що ліквідність фірми раптово вичерпалася. За словами знайомих, які попросили не називати їхніх імен, оскільки зустріч була приватною, компанія зіткнулася з "цунамі" запитань від інвесторів та їхніх власних керуючих капіталом. Ван попросив набратися терпіння, оскільки фірма прагне відшкодувати вартість своїх інвестицій.

Китай вже бореться зі слабкою економікою та наслідками падіння ринку нерухомості, що загрожує дефолтом таким гігантам, як Country Garden Holdings Co. У вівторок центральний банк знизив процентні ставки найбільше за останні три роки, намагаючись відновити зростання.

Інвестори Zhongrong втрачають терпіння. Багато хто купував ці продукти, сплачуючи до 7% річних, вважаючи, що вони будуть безпечною ставкою на тлі падіння цін на китайські акції та нерухомість.

Протестувальників у Пекіні зустріли близько 10 поліцейських і співробітників служби безпеки, в той час, як представник компанії намагався підтримувати порядок.

Репортер, який відвідав офіс Zhongrong в середу вдень, не бачив жодного протестувальника, але навколо будівлі було незвично багато поліції. Поліцейські сиділи в кількох поліцейських фургонах і автомобілях, припаркованих всередині і зовні офісного комплексу, а інші поліцейські машини були розміщені на дорогах поблизу.

Про це дивіться в нашому випуску новин на Yutube:

Підписуйтесь на наш канал на Yutube