ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Китай заявив в ООН, що постачанням зброї в Україну не можна досягти миру

Велика Епоха
Заступник постійного представника Пекіна в ООН, посол Ген Шуан (Wang Zhao/AFP via Getty Images)

Посилюючи свою опозицію до постачання зброї на поле бою в Україні, Китай заявив, що зброєю "не можна досягти миру".

Виступаючи на брифінгу в Раді Безпеки ООН щодо постачання зброї в Україну, заступник постійного представника Пекіна в ООН, посол Ген Шуан, заявив, що Китай вважає "жахливими наслідки безперервного постачання зброї на поле бою, які викликають занепокоєння і збентеження".

"Зброя може бути використана для перемоги у війні, але нею не можна завоювати мир", — сказав Ген, згідно зі стенограмою його виступу в РБ ООН у четвер.

"Зараз триває масований наплив зброї і техніки на поле бою з розширюваним побічним ефектом, що робить надію на припинення бойових дій все більш віддаленою", — сказав китайський дипломат.

США та їхні союзники постачають Києву важке озброєння відтоді, як Росія розпочала війну проти України в лютому минулого року.

"Вже деякий час все більше країн піднімають голос розуму і пропонують мирні ініціативи", — сказав Ген.

Китайський дипломат закликав відповідні сторони "позитивно відреагувати на заклик міжнародного співтовариства, зберігати спокій і стриманість, утримуватися від ескалації напруженості, посилити взаємодію, активізувати консенсус і поступово створювати умови для остаточного врегулювання кризи".

"Зловживання Радою Безпеки"

Тим часом на окремому брифінгу щодо Північної Кореї Ген заявив, що Китай виступає проти того, щоб Рада Безпеки ООН розглядала ситуацію з правами людини в Корейській Народно-Демократичній Республіці (КНДР), офіційна назва Північної Кореї.

"Ця позиція абсолютно чітка", — сказав Ген в РБ ООН.

"Відповідно до Статуту ООН, головним обов'язком Ради є підтримання міжнародного миру і безпеки, а не вирішення питань прав людини", — сказав китайський дипломат.

Наразі США головують в РБ ООН згідно з щомісячним графіком ротації.

"Ситуація з правами людини в КНДР не становить загрози для міжнародного миру і безпеки", — сказав він.

Вказуючи на "потрясіння" в міжнародній ситуації, Ген сказав: "Рада повинна зосередитися на виконанні своїх обов'язків за Статутом, прагнути сприяти мирному врегулюванню суперечок і вирішенню геополітичних протистоянь, а також займатися основними і нагальними питаннями, які загрожують міжнародному миру і безпеці".

Визнаючи, що ситуація на Корейському півострові "залишається напруженою, а конфронтація посилилася", китайський дипломат сказав: "Всі сторони повинні проявляти спокій і заспокоєння: "Всі сторони повинні проявляти спокій і стриманість, робити більше для миру і стабільності, а також утримуватися від взаємних провокацій і ескалаційних слів і дій".

"У цей складний і чутливий час Рада повинна відігравати конструктивну роль у відновленні переговорів і зниженні напруженості. Підштовхування Ради до розгляду ситуації з правами людини в КНДР не сприятиме пом'якшенню, а навпаки, загострюватиме ситуацію", — сказав він.

"Це безвідповідально, неконструктивно і є зловживанням повноваженнями Ради Безпеки", — додав він.