ІСТИНА І ТРАДИЦІЇ

Британську медсестру визнали винною у вбивстві 7 новонароджених дітей (ВІДЕО)

Велика Епоха
Медсестра Люсі Летбі. (Cheshire Constabulary via AP)

Медсестру неонатального відділення однієї з британських лікарень визнано винною у вбивстві семи немовлят і спробі вбити ще шістьох. Вона була звинувачена у вбивстві п'яти немовлят — хлопчика і двох дівчаток, а також у замаху на вбивство п'яти хлопчиків і п'яти дівчаток.

Після 22 днів наради присяжні Манчестерського королівського суду визнали 33-річну Люсі Летбі винною у вбивстві немовлят у неонатальному відділенні лікарні графині Честер на північному заході Англії в 2015-2016 роках.

Летбі звинувачується в тому, що вона навмисно завдавала шкоди новонародженим різними способами, зокрема шляхом введення повітря в кров і введення повітря або молока в шлунок через назогастральні трубки.

Її також звинувачували в отруєнні немовлят шляхом додавання інсуліну до внутрішньовенного харчування і втручання в роботу дихальних трубок.

Летбі відкинула всі звинувачення. Її визнали винною в семи вбивствах і семи звинуваченнях у замаху на вбивство шести дітей. З неї було знято одне звинувачення в замаху на вбивство, а за кількома іншими присяжні не змогли винести вердикт.

У 2015 році в лікарні значно зросла кількість немовлят, які вмирали або пережили погіршення здоров'я без видимих причин. Прокурори заявляють, що у всіх випадках Летбі перебувала на чергуванні. За їхніми словами, медсестра завдавала шкоди немовлятам так, що не залишалося жодних слідів.

Адвокат стверджував, що вона була "працьовитою, відданою і турботливою" медсестрою, яка любила свою роботу, і що немає достатніх доказів того, що вона робила будь-які з передбачуваних шкідливих дій.

За словами адвоката, раптові смерті немовлят могли статися з природних причин або в поєднанні з іншими факторами, такими як брак персоналу в лікарні або нездатність інших забезпечити належний догляд. Він також стверджував, що чотири старші лікарі поклали провину на Летбі, щоб приховати недоліки в роботі неонатального відділення.